Udri ma tak silno, ako dokážeš

Klub bitkárov, román amerického spisovateľa Chucka Palahniuka, ktorý získal celosvetový ohlas aj vďaka rovnomennej filmovej adaptácii režiséra Davida Finchera z roku 1999, vychádza ako audiokniha v podaní Ivana Luptáka. Súčasťou nahrávky je aj hlas Ladislava Freja, ktorý číta autorov doslov. Samotný Palahniuk predstavil nedávno českú audio verziu v Prahe.

Rozprávač príbehu, spútaný vlastnou úzkosťou, obvyklými konvenciami, únavným úradníckym životom a sociálnym stresom, rieši svoju chronickú nespavosť návštevami najrôznejších terapeutických skupín, kde sa stretáva s ľuďmi, ktorí majú „ozajstné problémy“. Túto zábavku mu skazí až Marla Singerová, ktorá podobne ako on zapĺňa prázdnotu svojho života tým, že putuje z jedného skupinového stretnutia na druhé.

Ešteže krátko na to narazí hlavný hrdina na charizmatického Tylera Durdena, ktorý mu vo chvíli núdze poskytne prístrešie. Pod jedinou podmienkou: Chcem, aby si ma udrel tak silno, ako dokážeš. Ukazuje sa, že poriadna rana pomáha lepšie znášať obavy z vecí, s ktorými sa v živote nechceme pobiť. Po pár bitkách je ten strach o dosť menší… a zmätok môže začať.

Nahrávka vydavateľstva OneHotBook trvá štyri a pol hodiny a vychádza vo forme mp3CD a tiež v digitálnej podobe.

Vydavateľstvo: OneHotBook
Digitálny predaj:
Audiolibrix