Ak nemôžete ísť do Cannes, Cannes príde k Vám

Jubilejný 70. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes sa tento rok koná od 17. do 28. mája. Počas týchto dní sa európsky filmový svet už tradične presúva do Cannes, spoločnosť Film Europe však prináša možnosť pozrieť si výber z tých najlepších a v mnohých prípadoch víťazných filmov posledných ročníkov – či už v kine, v prémiových televíznych kanáloch alebo na DVD.

Do májového programu Kina Film Europe zaradili 2 filmy japonského uznávaného režiséra Hirokazu Koreedu Po búrke (Un Certain Regard, Cannes 2016) a Naša malá sestra (Nominácia na Zlatú palmu, Cannes 2015).

Taktiež si v kine môžete pozrieť filmy Leviatan (r. Andrej Zvjagintsev, Cena za Najlepší scenár, nominácia na Zlatú palmu Cannes 2014), Vyššia moc (r. Ruben Östlund, Cena poroty v sekcii Un Certain Regard Cannes 2014), Láska na prvý boj (r. Thomas Cailley, Cena FIPRESCI Cannes 2015, Dheepan (r. Jacques Audiard, Zlatá palma Cannes 2015), Toni Erdmann (r. Maren Ade, nominácia na Zlatú palmu Cannes 2016), Raw (r. Julia Ducournau , Cena FIPRESCI v sekcii Týždeň kritiky a nominácia na Zlatú kameru v Cannes 2016), Sils Maria (r. Olivier Assayas, nominácia na Zlatú palmu Cannes 2014), Život Adéle (r. Abdellatif Kechiche, Zlatá palma a Cena FIPRESCI Cannes 2013) a Ja, Daniel Blake (r. Ken Loach, Zlatá palma Cannes 2016) a Saulov syn (r. László Nemes, Veľká cena poroty Cannes 2015).

V košickom Amfiteátri v rámci projektu Art Film Fest uvádza… Film Europe v spolupráci s partnerom pripravil minifestival Palmy z Cannes v Košiciach, počas ktorého si môžu diváci pozrieť filmy Život Adéle, Minister, Saulov syn a Ja, Daniel Blake.

V exkluzívnej kolekcii filmov Cannes Diary Film Europe Channel ponúkne filmy z dávnejších ročníkov festivalu: Melancholia, Minister, Rodinný priateľ, Tu to musí byť, Príbeh detí a Synova izba.

Do programu nového kanálu Festival sú zaradené filmy Život Adéle, Zimný spánok, a Dheepan.

A vášnivým zberateľom kvalitných filmov je určená informácia, že práve počas týchto dní vychádza v edícii Festival 12 na DVD film Ja, Daniel Blake.