Ako potrestať neverných partnerov

Ženská pomsta (Magic Box Slovakia)

Nová česká komédia Ženská pomsta rozpráva príbeh troch žien, ktoré spojí rovnaký osud –  nevera manželov. Filmový manuál pre ženy ako potrestať neverných partnerov rozohrajú pod režisérskou taktovkou Dušana Rapoša. Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony a nečakané humorné situácie. Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou jednej z najaktuálnejších tém súčasnosti – ženskej solidarity.

U psychoterapeuta doktora Wágnera sa náhodou stretnú tri ženy v zrelom veku. Na jednej strane ich rozdeľuje profesia, temperament i povaha, a na strane druhej ich spája rovnaký problém – nevera manželov, ktorým obetovali desiatky rokov spoločného života. Rovnaké trápenie ich zblíži a zhodnú sa, že lepšie než drahé sedenie u psychoterapeuta a obaľovanie si nervov čokoládou, bude sladká pomsta, z ktorej sa navyše nepriberá! Spoja sily a pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo už na zemi.

Nová snímka nabáda diváka nazrieť aj na tie najnáročnejšie životné situácie s humorom a nadhľadom. Okrem toho prináša dôležité posolstvo inšpirované témou, ktorá aktuálne výrazne rezonuje v spoločnosti – oslavuje ženskú solidaritu a vzájomnú podporu. Herecký koncert na striebornom plátne rozohrá trojica hlavných postáv Jana Paulová, Mahulena Bočanová a Eva Vejmělková.

Veľmi by som si priala, aby do kina prišli ženy všetkých generácií a pozreli sa spoločne s nami na problém nevery z humorného nadhľadu, pretože lepší než slaný plač, je sladká pomsta. A nepriberiete z nej, pozýva do kina Eva Vejmělková, ktorá v príbehu stvárnila právničku Sandru. Budem rada, keď náš príbeh pomôže ženám, ktoré boli alebo sú v podobnej zložitej situácii a možno ten svoj problém vďaka nám uvidia trochu z nadhľadu, dodáva.

Ja by som do kina pozvala všetky ženy, ktoré boli podvedené svojimi partnermi, pretože nakoniec zistia, že to nie je až taká tragédia a že život môže byť zábavnejší a zaujímavejší i potom, pridáva sa Mahulena Bočanová alias filmová novinárka Mona a trojicu dopĺňa Jana Paulová, ktorá si zahrala úlohu tlmočníčky Karly: Je to komédia a je hlavne pre ženy. Je o ženskom priateľstve, ktoré vznikne na základe podobného životného sklamania a ktoré ich dokáže stmeliť ako nič iné.

Tri hlavné úlohy mužských neverníkov si zahrali Miroslav Etzler, ktorý sa predstaví ako podnikateľ, Robert Jašków alias akčný herecký hrdina a Petr Rychlý v úlohe politika.

S hereckým obsadením filmu sa spájajú hneď dve zaujímavosti. Po dlhšej dobe uvidíme pred kamerou éterickú Evu Vejmělkovú, hviezdu kultového filmového muzikálu Fontána pre Zuzanu. Okrem toho, že sa zhostila jednej z troch hlavných postáv, je tiež spoluautorkou scenára, ktorý napísala spoločne s manželom, režisérom Dušanom Rapošom.

Ďalšou tvárou, ktorá je dobre známa českým i slovenským divákom, je úspešný komik a moderátor Petr Rychlý – predstaviteľ jednej z mužských hlavných úloh. Hoci je Petr Rychlý z televíznych obrazoviek už dlhé roky veľmi dobre známy, práve postava vo filme Ženská pomsta je jeho prvou filmovou úlohou. Režisér Dušan Rapoš je pre mňa anjel. Som veľmi rád, že si ma vybral, pretože on konečne prelomil to, že si môžem zahrať vo filme. Je to prvý film v mojej hereckej kariére, neskrýva herec radosť z prvej filmovej príležitosti.

Popri šestici hlavných hrdinov sa v hereckom obsadení filmu ukážu tiež Jakub Kohák, Dana Morávková, Pavel Zedníček, Dominika Myslivcová, Adam Mišík a mnohí ďalší.

Film je najnovším počinom v bohatej filmografii slovenského režiséra Dušana Rapoša. Legendárny režisér sa zapísal do dejín našej kinematografie réžiou filmov Utekajme už ide! (1987), Rabaka (1989), Fontána pre Zuzanu 1, 2, 3 (1985, 1993, 1999), Cinka Panna (2008) či naposledy rozprávkou Keď draka bolí hlava, alebo skoro muzikálom Muzzikanti.

Uvedenie filmu do kín sprevádzajú dve piesne v podaní dvoch legiend českej hudobnej scény. Svoje zastúpenie tu má opäť – ako inak – mužský i ženský element – a tak v snímke môžeme počuť skladbu Párkrát, v ktorej hviezdi Petr Kolář a rovnomennú titulnú pieseň filmu Ženská pomsta – tú naspievala Helena Vondráčková, ktorá si vo filme tiež zahrala rolu zdravotnej sestry. Na plátna slovenských kín prinesie komédiu Ženská pomsta 10. septembra distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.