Bozk Anny Šiškovej a Boba Klepla

Prvou premiérou pražskej Malej scény divadla Studio DVA v jej druhej sezóne bude v utorok 24. septembra hra holandského autora Gera Thijs Bozk. Úplne prvýkrát sa v nej spoločne predstavia Anna Šišková a Bob Klepl. Hviezdne obsadená komédia o stretnutí dvoch sprvu sebe neznámych ľudí, ktorí blúdia nielen krajinou, ale aj svojimi životmi, sľubuje humorné i dojemné situácie opreté o silný životný príbeh. Réžie jedného z najpopulárnejších autorových textov sa ujala slovenských režisérka, dramaturgička a herečka Darina Abrahámová.

Kto sa bojí, nesmie do lesa. To však neplatí pre hlavných hrdinov tejto komédie. Síce sa nepoznajú, ale náhoda či osud ich zavedie v rovnaký okamih na rovnaké miesto. Postarší neúspešný kabaretný umelec sa bojí, kam až sa dá profesijne klesnúť a bývalá lekárnička patriaca k miestnej honorácii sa obáva výsledkov lekárskeho vyšetrenia. To je úžasný nápad, poslať neznámu Ženu a Muža do lesa, nechať ich sa nedobrovoľne stretávať počas chôdze krajinou, a nakoniec z nich počas necelých dvoch javiskových hodín urobiť skoro najbližších ľudí na svete, hovorí o hre režisérka.

On sa vracia do svojho rodného kraja, aby rozdýchal svoju najnovšiu úlohu medveďa v lunaparku. Ona sa rozhodla ísť pešo do nemocnice, len aby oddialila verdikt o svojom zdravotnom stave. Je mi blízka hlavne humorom, nedokážem si predstaviť svoj život bez smiechu a radosti, komentuje svoju postavu Anna Šišková. Bob Klepl pridáva túto glosu: V podstate som to ja. S humorom hovorím, že témou mojou i úlohy, ktorú tu stvárňujem, je zapadajúce slnko nad herectvom.

Dvaja ľudia sa nečakane stretnú a povedia si vzájomne viac, než si kedykoľvek predtým povedali či skôr nepovedali ani so svojimi blízkymi, nieto aby sa takto otvorili sami sebe. Šišková by rada, keby diváci v hre našli odpovede na to, čo ich v živote trápi. Klepl dodáva: Každá situácia, aj keď sa zdá v danú chvíľu neriešiteľná, má východisko. A humor je v tom prípade veľmi dôležitý. S ním sa dá zvládnuť všetko.

Prvá repríza je naplánovaná na piatok 27. septembra, do konca roka bude na Malej scéne divadla Studio DVA hra k videniu potom celkom osem krát.