IMT Smile s Lúčnicou čoskoro roztancujú slovenské kiná

Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica prichádzajú do kín s filmom o ich unikátnom spoločnom hudobno-tanečnom projekte Made in Slovakia, ktorý pobláznil celé Slovensko. Veľkolepý projekt, s ktorým prešovská kapela a legendárny súbor vypredávali najväčšie koncertné haly sa po takmer roku od jeho posledného uvedenia dočkal návratu. Tentokrát v podobe koncertného filmu s názvom IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia, v ktorom nebudú okrem tých najlepších vystúpení na pódiu chýbať ani zákulisné zábery. Diváci tak majú možnosť nahliadnuť do kuchyne príprav tak obrovského projektu, na ktorom sa podieľalo vyše 80 účinkujúcich a ďalšia zhruba stovka spolupracovníkov.

Ako vznikol prvotný nápad, s akými problémami organizátori v priebehu príprav bojovali, kuriózne i zábavné situácie, aj to, prečo bol jeden z koncertov tesne pred začiatkom ohrozený, to všetko sa diváci dozvedia z autentických záberov a výpovedí hudobníka Ivana Táslera, režiséra predstavení Jána Ďurovčíka a ďalších tvorcov.

Neustále sme všetci dostávali otázky, či vyjde z týchto predstavení DVD, alebo bude nejaký záznam. A zároveň bolo veľa žiadostí o uvedenie projektu aj v iných, menších mestách. To, žiaľ, nebolo z mnohých dôvodov, ktoré vysvetľujeme aj vo filme, možné. Verím teda, že týmto filmom všetkým týmto ľuďom vyhovieme a prinesieme toto úžasné predstavenie priamo k nim, do kín v rôznych kútoch Slovenska. A určite sa budem tešiť, ak si prídu na tú skvelú atmosféru, čo sme spolu zažili na koncertoch, zaspomínať aj tí diváci, ktorí tam boli naživo. Niektorí sa môžno vo filme aj sami uvidia,“ prezrádza o filme líder IMT Smile a jeden z producentov Ivan Tásler.

Režisérom filmu je Paľo Janík, vďaka ktorému, a tiež spoločnosti Filmpark, bude tento silný projekt spájajúci dve unikátne telesá, akými IMT Smile i Lúčnica bezpochyby sú, prostredníctvom plátna znovu oživený. Diváci si tak budú môcť vychutnať autentickú atmosféru vypredaných koncertov, neutíchajúci potlesk tisícov fanúšikov, tanečnice a tanečníkov z Lúčnice v najkrajších choreografiách prof. Štefana Nosáľa, najväčšie hity IMT Smile a ešte omnoho viac.

Záznam z megaúspešného hudobno-tanečného predstavenia, ktoré si naživo vychutnalo vyše 110-tisíc divákov, bude odpremiérovaný už 10. novembra v Bratislave a následne uvedený v multiplexoch a kinách po celom Slovensku. Veľkolepý počin Made in Slovakia tak môžete opäť prežiť – tentoraz na plátnach kín, kam ho prináša distribučná spoločnosť Continental Film.