Jack Mimoun mieri na tajomný ostrov

Svojský hrdina všetkých zabaví v príbehu ešte svojskejšej francúzskej komédie. Do slovenských kín dorazil chrabrý Jack Mimoun a divákov presvedčí o tom, že sa môžu stať dobrodruhmi, alebo aspoň kýmsi, koho zaň všetci považujú.

Jackovi sa podarí prežiť osamote na nevľúdnom ostrove Val Verde a stane sa hviezdnym dobrodruhom. Kniha, ktorá rozpráva jeho príbeh, je bestsellerom a jeho televízny program láme rekordy v sledovanosti. Verejnosť ho miluje.

Potom ho však osloví tajomná Aurélie, aby ho bez jeho vedomia dostala späť na Val Verde, kde má pomôcť pri pátraní po legendárnom meči piráta La Busea. V sprievode Bruna, Jackovho ambiciózneho, no nie príliš odvážneho manažéra, a Jeana-Marca, problémového a nepredvídateľného pilota helikoptéry, budú dobrodruhovia čeliť mnohým nebezpečenstvám džungle počas honby za pokladom. Nečakaná skúška preverí, čo skutočne znamená byť dobrodruhom.

Hlavnej úlohy sa zhostil Malik Bentalha, u nás známy z nedávnej komédie Zamestnanec mesiaca či z filmu Taxi 5, poslednej časti obľúbenej série. Spolu s ním sa na plátne objaví napríklad aj Jérôme Commandeur, ktorý aktuálne žiari v rodinnom filme Asterix a Obelix: Ríša stredu. Film Jack Mimoun a tajomný ostrov na plátna kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.