Je tu prvý trailer k pokračovaniu kultu Trainspotting

T2: Trainspotting

V dlho očakávanom pokračovaní sa stretnú všetky známe tváre z kultovej klasiky. Renton, Begbie, Simon a Spud. Príbeh štvorice narkomanov zo škótskeho Edinburghu sa pred dvadsiatimi rokmi naveky zapísal do dejín kinematografie. Film Trainspotting, ktorý v roku 1996 vystrelil herca Ewana McGregora a režiséra Dannyho Boyla medzi hollywoodske superhviezdy, je späť.

V pokračovaní s názvom Trainspotting 2 sa na plátno vracajú všetky obľúbené postavy z jednotky a zdá sa, že budú musieť riešiť podobné problémy ako v minulosti. Namiesto života premárneného drogami však budú oveľa aktuálnejšie. Legendárny monológ z originálu v prvom traileri naráža na niektoré z najväčších problémov súčasnej spoločnosti – sociálne siete či závislosť na porne.

Na režisérsku stoličku sa vracia Danny Boyle, ktorý si za dvadsať rokov od prvého filmu vybudoval povesť jedného z najschopnejších filmárov súčasnosti. Na konte má filmy ako Milionár z chatrče, 127 hodín či Steve Jobs. V hlavnej úlohe Rentona sa opäť predstaví Ewan McGregor, známy napríklad ako mladý Obi-Wan Kenobi zo Star Wars. Pôvodnú hereckú zostavu dopĺňajú Ewen Bremner ako Spud, Jonny Lee Miller ako Simon, Robert Carlyle ako Begbie a Kelly McDonald ako Diane.

Film Trainspotting 2 bude mať v slovenských kinách premiéru 2. februára 2017. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť ITAFilm.