Kino pod hviezdami otvorí Judit Bárdos

Tretí ročník Kina pod hviezdami bude patriť filmom, na ktorých sa podieľali doterajší prezidenti Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. Pripravované novinky divákom predstavia tvorcovia a herci.

Publikum na námestí pri nákupnom centre pri Dunaji v Bratislave od 15. do 18. augusta 2022 a na Hlavnej ulici v Košiciach od 23. do 26. augusta 2022 uvidí kultové a ocenené filmy Záhrada, Muzika, Kandidát a Čiara, na ktorých pracovali prezidenti SFTA – Ondrej Šulaj, Zuzana Gindl-Tatárová, Emília Vášáryová, Marek Leščák, Martin Šulík a Wanda Adamík Hrycová. Vstupné je zdarma.

Ako to už býva zvykom, Kino pod hviezdami otvára známa osobnosť našej kinematografie. Pomyselnú štafetu po už zosnulom Milanovi Lasicovi a po Emílii Vášáryovej preberie filmová a divadelná herečka Judit Bárdos. Je pre mňa veľkou cťou pokračovať v tejto tradícii. Srdečne pozývam každého milovníka filmov. Teším sa na stretnutie a kvalitný program, hovorí. Držiteľka významného ocenenia Slnko v sieti uvedie počas prvého večera aj titulnú skladbu dlho očakávanej snímky Iva Trajkova Piargy. Tú v exkluzívnej premiére naživo zaspieva speváčka Veronika Rabada. Ponuka urobiť titulnú pesničku do filmu sa nedala odmietnuť, o to viac, keď som videla film, ozrejmuje. O ľúbostnej dráme, ktorá bude mať premiéru začiatkom septembra, porozprávajú aj producentka Sylvia Panáková a herečka Jana Kvantiková.

Pikošky z nakrúcania aktuálnej filmovej novinky Vitaj doma, brate! odhalia producent Juraj Brocko s Róbertom JakabomPetrou Polnišovou. Je to letná komédia z prostredia Vojvodiny, kde žijú pôvodní Slováci a riešia problémy takpovediac balkánskym štýlom. Titulnú pieseň Môjho brata brat má brata pre nás zložili Horkýže slíže a myslím, že absolútne vystihli o čom náš film je, vysvetľuje herečka.

Organizátori Kina pod hviezdami mysleli aj na najmladších. V spolupráci s RTVS prenesú divákov do čias mýtov a legiend. V rozprávke režisérky Mariany Čengel Solčanskej Zakliata jaskyňa hrajú Táňa PauhofováMarko Igonda. Po nej prezradia producent Maroš Hečko a herec Gregor Hološka zaujímavosti o príprave čiernej komédie Jonáša Karáska Invalid, inšpirovanej dvomi skutočnými udalosťami z obdobia 90. rokov.

Počas záverečného večera sa o romantickú náladu postarajú herečka Michaela Čobejová s režisérom Samom Spišákom. Divákom Kina pod hviezdami prvýkrát odhalia zábery z pripravovanej komédie Bonjour Mon Amour.