Kukni na to! pozýva do kina: Temná strana Mesiaca

Moritz Bleibtreu vo filme Temná strana Mesiaca

Napínavý triler ako moderná variácia príbehu Dr. Jekylla a pána Hyda. Drogový experiment uvoľní v úspešnom právnikovi potlačované ľudské pudy a na povrch sa dostane jeho odvrátená temná strana. Z právnika sa stane zabijak a zo zabijaka čoskoro štvanec.

Film bol natočený podľa rovnomennej a veľmi úspešnej knižnej predlohy a získal výborné ohlasy na festivale v Berlíne. Hlavnú úlohu stvárnil Moritz Bleibtreu, ktorý sa preslávil vo filmoch Lola beží o život, či Klopanie na nebeskú bránu, jeho protivníka hrá Jürgen Prochnow známy predstaviteľ záporných hrdinov v hollywoodskych veľkofilmoch.

Úspešný právnik Urs je príkladom a hviezdou svojej profesie. Má skvelú kariéru, krásnu ženu, drahé auto a konto plné peňazí. Samovražda jeho kolegu ním otrasie, pretože aj on žil takýto skvelý život. Urs stretáva krásnu a tajomnú ženu, ktorá vyznáva alternatívny spôsob života a zúčastní sa experimentu s halucinogénnymi hubami. Zmena života je ale drastickejšia, ako čakal. Drogový experiment v ňom uvoľní surové ľudské pudy a na povrch sa dostane jeho odvrátená strana. Ursa ovládne potlačovaná agresivita a dostane sa úplne mimo kontroly. Civilizovaný právnik sa zmení na človeka hnaného inštinktmi a na nevypočítateľného zabijaka. Uteká do lesov, na stope mu už je ale polícia a tiež pomstychtivý protivník…

Hlavné tváre filmu sú dobre známe aj slovenským divákom. Moritz Bleibtreu, ktorý skvele hrá obe polohy svojej postavy, sa preslávil vo filmoch Klopanie na nebeskú bránu a Lola beží o život. Hral aj vo filmoch Der Baader Meinhof Komplex, Mníchov, Speed ​​Racer alebo Svetová vojna Z.

A Jürgen Prochnow? Stačí spomenúť iba zoznam hollywoodskych trhákov, kde hral väčšinou záporné postavy – Ponorka, Duna, Policajt z Beverly Hills 2, Sudca Dredd, Air Force One, Anglický pacient, Telo ako dôkaz či Da Vinciho kód.

Kukni na to! ako mediálny partner filmu Temná strana Mesiaca
a distribučná spoločnosť Bontonfilm ťa pozývajú do kina od 5. januára 2017.

Premiéra: 5. január 2017
Distribuuje: Bontonfilm
Jazyková verzia: české titulky
Prístupnosť: od 15 rokov