La Traviata na plátnach kín

Obľúbenú La Traviatu uvidia diváci kín Cinemax v pondelok 29. mája o 19. hodine. Hviezdny tenor a režisér Rolando Villazón naštudoval pravdepodobne Verdiho najznámejšie majstrovské dielo pre Festspielhaus v Baden Baden. Jeho poňatie je plné farieb, života a emócií.

Villazónov podpis ako speváka aj režiséra je tu nezameniteľný. Ako Alfredo Germont sa celosvetovo preslávil pred 10 rokmi. Teraz tento spevák mexického pôvodu režíroval Traviatu plnú energie, s dôrazom na detail a dokonca s náznakom melanchólie. Villazón si zvolil neobyčajný prístup presunutím akcie veľkej a tragickej milostnej aféry medzi Alfredom a kurtizánou Violettou do farebného a hlučného sveta cirkusu.

Olga Peretyatko ako Violetta podáva fantastický obraz hlavnej postavy kolísajúc medzi adolescentnou radosťou zo života, zrelým nadhľadom a úzkosťou (Stuttgarter Zeitung). Jej partner je mladý brazílsky tenor Atalla Ayan ako žiarlivý Alfredo. Simone Piazzolla ako Alfredov prísny otec Giorgio Germont dodáva svojim spevom silný pocit talianskosti na javisku (Neue Zürcher Zeitung). Dirigentom je mladý španielsky dirigent Pablo Heras-Casado.

Diváci kín Cinemax si Verdiho operu La Traviata vychutnajú v zázname z Baden Baden s anglickými titulkami v pondelok 29. mája o 19. hodine.