Madama Butterfly mieri do kín

Koniec marca bude v kinách Cinemax patriť jednej z najpopulárnejších opier obľúbeného skladateľa Giacoma Pucciniho. Madama Butterfly je známa vďaka strhujúcej hudbe a srdcervúcemu príbehu milujúcej gejše opustenej bezohľadným americkým manželom. Široko ospevovaný soprán Albánky Ermonely Jaho zaznie v Covent Garden po prvý raz, v nádhernej produkcii Moshe Leisera a Patrice Caurier.

Exotická obraznosť okolia Nagasaki je čerpaná z romantizujúeho pohľadu západných umelcov na Japonsko v 19. storočí. Pucciniho hudba oživuje dopoludňajší vtáčí spev, rituál svadby a rovnako aj zvádzanie námorného dôstojníka B.F. Pinkertona svojej mladej nevesty. Dôstojníka stvárnil zaujímavý mladý argentínsky tenorista Marcelo Puente. Medzi dobre známe momenty patrí vášnivá ária Un bel di (Jedného krásneho dňa), kedy opustená Cio-Cio-San márne lipne na svojich snoch.

Túto intenzívnu a pútavú cestu od svetla a vzrušenia do tmy a sebaovládania diriguje hudobný riaditeľ Royal Opera Antonio Pappano, uznávaný pre svoje interpretácie talianskej opery.

Diváci kín Cinemax si Pucciniho operu Madama Butterfly vychutnajú v priamom prenose s českými titulkami vo štvrtok 30. marca o 20 hodine a 10 minúte.