Rekordná účasť na udalosti roka

Vypredané! Táto správa sa niesla počas posledného novembrového víkendu (23. – 24. november 2019) po celom viedenskom výstavisku Messe Wien, v ktorého priestoroch sa tento rok konal už 5. ročník legendárneho VIECC Vienna Comic Con3. ročník sprievodného podujatie VCA Vienna Challengers Arena Performance pod záštitou Magenta.

Jubilejný ročník VIECC Vienna Comic Con v areáli Messe Wien bol obrovským úspechom tak pre návštevníkov, ako aj organizátorov. Piaty ročník bol väčší, farebnejší a nepochybne úspešnejší, ako ktorýkoľvek z jeho predchodcov. Za všetko hovorí nárast v návštevnosti až o 20%! VIECC tak tento rok navštívilo až neuveriteľných 31 389 ľudí. Výstavisko Messe Wien sa tak 23. a 24. novembra 2019, stalo dočasným hlavným mestom popkultúry. Ukázalo sa, že sa naozaj oplatilo investovať viac než milión eur do vytvorenia úžasnej kombinácie hviezd strieborného plátna, komiksov, či Cosplay, ale aj do pútavých sprievodných podujatí. Tohtoročné podujatie sa tak zapísalo do sŕdc fanúšikov všetkých vekových skupín, ako najlepšie vo svojej histórii.

Veľké hviezdy
Medzi najväčšie hviezdy 5. ročníka patrili nepochybne Sean Astin, známy z trilógie Pán prsteňov, či kultovky Stranger Things a legendárny Steven Seagal. Naozajstných milovníkov popkultúry rozhodne prilákalo meno Frank Miller, ktorý je autorom komiksového Batmana. Fanúšikovia Harryho Pottera zas úplne obsadili autogramiádu Davida Bradleyho, ktorý vo filmovej verzii stvárnil postavu strážcu Rokfortu. Zoznam zaujímavých hostí zo sveta filmov, seriálov, ale i komiksových autorov, umelcov, či cosplayerov bol ale oveľa, oveľa dlhší a podľa organizátorov z Reed Exhibitions si naozaj každý prišiel na svoje. Mladú generáciu navyše, v rámci sprievodného podujatia Influencer Video Con, ohromili Youtuberi Mike SingerChaosflo44.

Víťaz súťaže Cosplay poletí do Chicaga
Jedným z najočakávanejších vrcholov VIECC Vienna Comic Con je Championships Of Cosplay, ktorý prinieslo FM4. Aj v tomto ročníku sa ukázala dominancia českej Cosplay scény, keď triumfovala Rozari Cosplay v kostýme Philippy Eilhart, ktorá sa objavila v legendárnom hernom titule Zaklínač 3. Víťazka teraz poletí do Chicaga na mega finále najväčšej a najznámejšej súťaže v Cosplay na svete – C2E2 Crown Championships Of Cosplay.

Najlepší hráči si zmerali sily o vysoké výhry
Organizátori sa tento rok rozhodli venovať vyššiu pozornosť aj elektronickým športom. Po úspechoch sprievodného podujatia VCA – Vienna Challengers Arena Performance z minulých rokov sa 3. ročník podstatne rozrástol. Podujatie podporili silní sponzori a hráči z 22 krajín súťažili o naozaj veľké ceny. V sobotu svojich súperov rozdrvila Sophie The WarriorSmash Sisters Crew Battle. Silná konkurencia bola aj v Tekken 7Mortal Combathráči FIFA si merali sily v Coca-Cola eSoccer Cup, z ktorého prémiu vo výške 2500 eur si odniesol víťaz Sercan Kara.

Vrcholom VCA bolo finále Coca-Cola Breakpoint Ultimate Major, na ktorom súperili hráči prakticky z celého sveta. Víťaz a aktuálna svetová jednotka MkLeo z Mexika uspel v silnej konkurencii hráčov. Nemal to ľahké a diváci boli v napätí od začiatku až do konca. Ostatne hralo sa o finančnú výhru v hodnote až 12000€, hodnotí Jenny Rossi z organizačného tímu Reed Exhibitions.

Nadšení organizátori už plánujú Vienna Comic Con 2020
Na začiatku prvého ročníka VIECC som mal silnú víziu a veľké nádeje. Napriek tomu som ale nikdy ani len nedúfal, že podujatie narastie do týchto rozmerov. Tento ročník mi otvoril oči a vidím, že sme sa dostali na úplne novú úroveň. VIECC 2019 bol absolútne pompézny a návštevníci o ňom budú hovoriť ešte veľmi dlho. Nastavili sme vysokú latku pre celú strednú a východnú Európu a vytvorili aj obrovský priestor pre hráčov elektronických športov v rámci VCA performance, ktorú priniesla Magenta, hodnotí Florian Schermann, manažér podujatia z Reed Exhibitions.

Každý fanúšik by si mal už teraz poznačiť dátum nasledujúceho ročníka VIECC – Vienna Comic Con a VCA Vienna Challengers Arena, sviatok popkultúry sa vráti 21. a 22. novembra 2020.