Spider-Man sa vracia domov, toto je prvý trailer

Asi najpopulárnejší komiksový hrdina sa vracia na filmové plátna. Najnovšia verzia pavúčieho muža sa objavila už v máji tohto roku vo filme Captain America: Občianska vojna, v ktorom tínedžer Spider-Man v ničom nezaostával za dospelými superhrdinami.  Svojím podpichovačným humorom, no najmä vzťahom s Iron Manom, si dokázal získať srdcia fanúšikov komiksového sveta Marvel. Práve jeho osobitý humor, či samotný Iron Man, čiže Tony Stark (Robert Downey Jr.), nebudú chýbať ani v jeho pripravovanej sólovke.

Úlohy Spider-Mana sa v poslednom diele série Captain America zhostil nováčik Tom Holland a na jeho výkon kritici či divácka verejnosť nešetrili chválou. Holland sa na budúci rok objaví aj v remaku legendárneho rodinného filmu Jumanji. Nový Peter Parker je zaujímavým doplnkom zostavy Avengerov – je stále školopovinný a žije s tetou v malom byte v newyorskej štvrti Queens. Práve toto by malo film Spider-Man: Návrat domov odlíšiť od zvyšných marveloviek. Producenti sa nechali počuť, že na rozdiel od predošlých verzií Spider-Mana, bude v tej najnovšej hrať veľkú úlohu práve stredoškolský život.

Návrat Roberta Downeyho Jr. v úlohe Iron Mana prekvapí málokoho, zaujímavé je však aj zvyšné obsadenie filmu. Úlohy tety May sa zhostí Marisa Tomei, držiteľka Oscara za úlohu vo filme Môj bratranec Vinny,  ako hlavný záporák sa predstaví Michael Keaton, pre ktorého je úloha návratom ku komiksovým filmom. Divákmi obľúbený Batman z filmov Batman a Batman sa vracia, zaznamenal svoj veľký hollywoodsky návrat pred dvoma rokmi vo filme Birdman a zdá sa, že zo svetla reflektorov nemieni ustúpiť.

Mladícku energiu by mal filmu vštepiť režisér a producenti v Marvel Studios opäť dokazujú, že sa neboja netradičných rozhodnutí. Na režisérsku stoličku sa totiž posadil len tridsaťpäťročný Jon Watts, ktorý okrem svojho talentu presvedčil producentov aj obrovskou kresbou Spider-Mana, ktorú si dal kvôli filmu vytetovať na hruď.

Film Spider-Man: Návrat domov bude mať slovenskú premiéru 6. júla 2017. Do kín ho prinesie spoločnosť ITA Film.