Ako sa máš?

Vokálna skupina Voising predstavuje ďalší singel. Pieseň Ako sa máš pochádza z ich debutového albumu Všetko má svoj čas, ktorý je historicky prvým a´cappella albumom s autorskými piesňami na Slovensku. Text novinky má na konte Veronika Oláh Šebeňová a hudbu zložil Viktor Nižník, ktorého inšpiroval kráľ popu Michael Jackson.

Vždy som si hovoril, že Michael Jackson v piesni Billie Jean zhmotnil basovou linkou piesne vynikajúci groove, ktorý keď doplnili bicími, vznikol z toho nesmrteľný hit. Sníval som o niečom podobnom. Vokálne to však ide veľmi ťažko. Skúšal som to a pri dlhej prechádzke prírodou som si takýto nápad nahral. Náš basák Radko je totiž dokonalým kontrabasom a zároveň som na neho veľmi hrdý, pretože takýto basový hlas na Slovensku nemá veľa ľudí. My máme to šťastie, že ho máme v skupine, prezradil frontman kapely Viktor Nižník.

Pieseň je o dvoch ľuďoch, ktorí síce žijú pod jednou strechou, no zisťujú, že sa vlastne vôbec nepoznajú. To sa stáva vo vzťahoch mnohokrát. Zisťujete, že obaja máte sny, ktoré sa však nestretávajú. Vtedy je lepšie sa jeden od druhého odpútať, odpustiť si a ísť ďalej. Možno časom stretnete niekoho, s kým bude všetko raz opäť dávať zmysel. Tak ako je to v tejto piesni, opisuje autorka textu Veronika Oláh Šebeňová.

Nora Krchňáková / NK Factory