Album roka? Myslím, že môže byť ten od Mariána Čekovského

Po nespočetnom množstve fenomenálnych spoluprác sa fanúšikovia Mariána Čekovského dočkali. Pod hlavičkou vydavateľstva Universal Music konečne vychádza jeho prvý sólový album Best ON.

Všetci sa ma vždy pýtali, Marián, a ty kedy vydáš svoj album? Tak tu je moja odpoveď, že teraz, a rovno Best ON,“ hovorí o albume, s humorom sebe vlastným Marián Čekovský.

Album Best ON otvára skladba Myslím, že môže byť v úplne novej verzii. K dvojici Marián ČekovskýIvan Tásler sa pripojili Adam ĎuricaMichal Hudák. V ďalších skladbách sa k Mariánovi pripojili Martin Mihalčín, Robo Roth, Dara Rolins, Ivan Vereš, Nataša Ďzunková či Fragile.

Album je krásny svojou pestrosťou. Textov, hudobných hostí ale hlavne hudby v rôznych podobách. Či už ide o poctivý bigbít v podobe skladby Po Polnoci, alebo precítenú cover verziu skladby Deža Ursínyho Tá tvár v zrkadle.

Universal Music vydáva album na CD, Marián Čekovský však nedávno v zábavnej relácii Inkognito prezradil, že by sa mal objaviť aj na vinylovej platni. Minimálne (ale nielen) faktom, že sa to konečne udialo, sa Čekovského album radí medzi slovenské albumy roka.