Album Ve smíru vydáva skupina Oceán aj na platni

Oceán si k jarnému turné urobil radosť a vydal svoj minuloročný album Ve smíru v limitovanej edícii na vinyle. Podporuje ho klip k ďalšiemu singlu V peřinách. Skupina vydala nový album po neuveriteľnom štvrťstoročí. Fanúšikovia prijali nahrávku s nadšením a chválila ju i odborná kritika. A že piesne fungujú aj naživo, si štvorica Jitka Charvátová (spev), Petr Kučera (klávesy), Jan Vozáry (bicie) a Petr Hons (gitara, basa) potvrdila aj na pódiu.

Z albumu už vzišli single Dante, Bludný Holanďan a Půlměsíc, ku ktorým kapela natočila aj veľmi zaujímavé klipy. Ďalší v poradí zverejnila pred pár dňami. Vybrali si pieseň V peřinách.

Oceán pripravil pre fanúšikov ďalšiu časť úspešného turné, ktoré bude s krátkymi pauzami až do konca roka. Hneď na začiatku ich čaká dvojica koncertov s nemeckým projektom M.I.N.E, za ktorým stojí Marcus Meyn, osobnosť legendárnych Camouflage. Dvojkoncert oboch skupín sa uskutoční 14. apríla v Bratislave (Ateliér Babylon) a o deň neskôr v pražskom klube Rock Café.

Vinyl sa dostane do klasického predaja, ale fanúšikovia si ho môžu objednať aj na oficiálnom webe kapely, odkiaľ ho získajú ručne očíslovaný a podpísaný všetkými členmi skupiny.