Andrea Bocelli vydá v októbri album Sì

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli, najúspešnejší interpret v rámci klasickej hudby, vydáva po dlhých 14 rokoch nový album Sì, ktorý oslavuje lásku, rodinu, vieru a nádej. Album spevák nahrával vo svojom dome v Taliansku, za asistencie legendárneho producenta Boba Ezrina, ktorý v minulosti spolupracoval s Pink Floyd či Lou Reedom.

Chcel som sa vrátiť ku spomienkam, kedy som bol mladý muž hrajúci v bare na klavír. Odvtedy som vydal mnoho albumov, naspieval veľa coverov a absolvoval som nespočetne veľa vystúpení. Povedal som si, že nadišiel čas vložiť všetku energiu do tvorby celkom nových piesní, približuje vznik novinky Bocelli.

Sì je album o srdci a duši, pozitívnosti a rodine, melódii a kúzle. V dnešnej dobe hovoríme až príliš často nie. Ale práve áno (Sì) je slovom, ktoré hovoríme pri prvom bozku, keď s niekým súhlasíme, keď chceme niekoho potešiť. Áno je vyjadrením pozitívnosti, sily a emócií, doplňuje Bocelli.

Prvý singel If Only vyšiel v polovici júna v troch jazykoch a jeho anglickú verziu na YouTube videlo už takmer 350 tisíc fanúšikov. Na piesni sa autorsky podieľali Francesco Sartori a Lucio Quarantotto, ktorí majú na svedomí Bocelliho najväčší hit Con Te Partirò, ktorý bol vydaný pred 20 rokmi a stal sa jedným z najpredávanejších singlov vôbec.

Andrea Bocelli má za sebou kariéru, pre ktorú je právom považovaný za jednu z najväčších hviezd modernej hudobnej histórie. Spieval pápežovi, prezidentom a kráľovským rodinám. Vystupoval v najslávnejších koncertných halách a operných sálach, na konte má vyše 80 miliónov predaných nahrávok, Golden Globe, sedem BRIT Awards a hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Spolupracoval s Edom Sheeranom, Arianou Grande, Jennifer Lopez, Tony Bennettom či Céline Dion.