Avicii vydal nové EP

Po ôsmich úspešných rokoch na hudobnej scéne sa Avicii nedávno rozhodol, že sa načas stiahne do ústrania a nebude vystupovať. Fanúšikovia sa domnievali, že skončí aj s hudbou ako takou, našťastie tieto obavy sa ukázali byť zbytočné. Krátko po tom, ako sa s priateľmi vydal na cestu naprieč Amerikou, vrátil sa k tomu, čo jeho život vždy napĺňalo – ku skladaniu piesní. Nedávno vydal nové EP s názvom AVĪCI (01), ktoré prinieslo šesť nových songov.

Avicii je jedným z najúspešnejších DJov a producentov všetkých čias. Jeho multiplatinová platňa True z roku 2013 obsahovala singel Wake Me Up, ktorý sa stal hitparádovým číslom jeden v 81 krajinách sveta a na Spotify sa stal najstreamovanejšou piesňou vôbec. K veľkým úspechom Aviciiho patrí tiež klubový hit Levels z roku 2011, či úspešný singel Waiting For Love, ktorým v roku 2015 ohlásil vydanie albumu Stories. Dvadsaťsedemročný Švéd je taktiež často oslovovaný kolegami z brandže – o jeho produkciu či remix v minulosti požiadala napríklad Madonna, kapela Coldplay či Lenny Kravitz.

Aktuálne má Avicii na trhu nové EP, ktoré prináša napríklad aj spoločnú pieseň s britským elektronickým duom AlunaGeorge či speváčkou Ritou Ora. Pre rádiá bola vybraná skvelá tanečná pieseň Without You, v ktorej sa predstaví aj Aviciiho kamarát, švédsky spevák Sandro Cavazza. A ako už u Aviciiho býva zvykom, singel sa vám okamžite dostane pod kožu.