AYA oslavuje aj novým singlom

Kapela AYA nespí na vavrínoch a na leto ponúkla svojím fanúšikom, ale vlastne aj všetkým poslucháčom ďalší singel s nevyčerpateľnou témou lásky – S tebou život má chuť. Singel bol vybratý na základe slobodného rozhodnutia všetkých členov a vyberalo sa z viacerých nápadov. Čas ukáže, či si kapela novou piesňou zarobila na nový letný hit. Na tvorbe videa k novej piesni sa podieľala mladá krv, ktorej kapela absolútne dôveruje. Žilinskí kreatívci s kapelou spolupracovali aj na ich nedávnej futbalovej hymne a spolupráca sa zjavne osvedčila.

Leto skupiny AYA budú tvoriť koncerty, ktorými si pripomenú, že na hudobnej scéne fungujú už 25 rokov. Ale samozrejme myslia aj na dovolenky. V septembri oslavy vyvrcholia. Kapela nie je poverčivá, a preto hlavný oslavný koncert stanovila na 13. september 2017, na Mariánskom námestí v Žiline s voľným vstupom a bude to vlastne darček fanúšikom za ich 25 ročnú vernosť. Dostanú obrovskú porciu pesničiek obľúbenej kapely, ktoré starostlivo vyberali jej členovia, a ktoré mapujú celú ich tvorbu. Darčeky majú vždy aj príchuť prekvapení, a preto práve tu vznikne aj DVD, ktoré sa bude točiť pod režisérskou taktovkou Karola Vosátka. Tento, dnes už známy režisér nám ešte ako mláďa v roku 1994 natočil videoklip na našu najznámejšiu pesničku Malý princ, odôvodňuje voľbu režiséra Mário Tománek. Veľmi sa teší celá kapela , lebo DVD bude určite nádhernou spomienkou na tento deň aj pre prítomných fanúšikov, ktorí sa vo videu môžu uvidieť.

Koncert nebude len o nás, ale aby to bolo pestrejšie, tak sme vymysleli aj zopár čerešničiek na torte a sme veľmi radi, že naše pozvanie prijalo množstvo významných hostí, prezrádza ďalej Mário Tománek. Paľko Hammel je človek, ktorý nám v začiatkoch veľmi pomohol, či už v zorientovaní sa v brandži, či už ako kamarát, ale hlavne v štúdiu pri nahrávaní nášho prvého CD singla Baby kakavové.

S Vašom Patejdlom sme už dlhé roky kamaráti a v roku 1994 sa podieľal na nahrávaní klávesov na debutovom CD Aj Ty, AYA!?, pokračuje vo vymenúvaní hostí Mário Tománek. Z mladšej generácie prídu traja: Peter Cmorik, Zuzka Smatanová a Tomáš Bezdeda. Peťo a Zuzka nám prespievali po jednej z našich pesničiek na výberové CD 20 rokov v zayatí + hostia a navyše Zuzka je aj jedna z krstných mám CD AYA Siedmaya Tomáš nás v roku 2005 veľmi milo prekvapil tým, že v prvej sérii jednej talentovej súťaže ešte ako neznámy Žilinčan zaspieval nášho Malého princa. Odvtedy naša spolupráca funguje až dodnes. Ďalším rozmerom koncertu bude aj prevedenie jednotlivých pesničiek.

Koncert medzi niektorými pesničkami obohatí kapela aj videami so známymi, ale aj menej známymi tvárami showbiznisu, s ktorými počas tých neuveriteľných 25 rokov AYA spolupracovala, ako sú napríklad producent Julo Kinček, režiséri Dušan Rapoš, Vlado Masný a Karol Vosátko, vydavateľ Milan Vendrinský, skvelí muzikanti Peter Nagy, Dušan Antalík, Juraj Kupec…