Poláková a Samková šantia v novom klipe

Barbora Poláková (Autor foto: Ivy E. Morwen / Zdroj foto: Supraphon)

Obľúbená česká speváčka a herečka Barbora Poláková vydáva už piaty videoklip k svojmu minuloročnému, vrelo prijatému albumu ZE.MĚ. Päťnásobná laureátka cien Anděl sa pri jeho nakrúcaní dala dokopy s o nič menej obľúbenou českou olympijskou víťazkou Evou Samkovou a spoločne nakrútili bláznivý a veselý videoklip k rytmickej funky skladbe Poď si, ktorému na – pre Polákovej videá typickej – originalite pridáva aj exotické prostredie ostrovov Bali a Lombok. Aby toho nebolo málo, Samková okrem športového talentu ukázala aj talent spevácky a pieseň spoločne s Polákovou tiež nanovo naspievala. Poď si tak teraz vychádza v novej verzií a mixe aj ako špeciálny digitálny singel.

To, že Eva je talentovaná okrem iných vecí aj na spev, sme zistili až pri nakrúcaní. Pred tým sme sa nepoznali, takže som netušila, že tak pekne spieva. A keď sme si niečo spolu pospevovali, tak mi to napadlo. Chvíľku premýšľala a potom povedala, že to skúsime a uvidíme, vysvetľuje Poláková, ako prišlo k tomu, že si renomovaná snoubordistka napokon neplánovane vyskúšala aj rolu speváčky.

Stále som mala pocit, že by sa v tom klipe malo surfovať. Ja som to kedysi niekoľkokrát skúšala, a zistila som, že pri tom nemyslím na nič iné. Čo je dosť príjemné a oslobodzujúce. Zároveň tá pesnička má v sebe takú trochu nehecujúcu myšlienku: keď ti niečo nejde, je to jedno, hlavne že ťa to baví. Ukázalo sa, že spojenie s Evkou je úplne presne to pravé, pretože Eva vie všetky športy, o ktorých som ja vždy len snívala. Tak som si to moc užívala, hovorí k výberu exotickej destinácie čerstvá držiteľka cien Anděl 2018 v kategóriách Videoklip roka a Sólová interpretka roka.

Zároveň upozorňuje, že aktuálnym klipom sa počet videí k albumu ZE.MĚ zďaleka nekončí. V dohľadnej dobe by sme sa mali dočkať tiež klipov k piesňam Kdyby a Na potom. Detaily si síce zatiaľ necháva pre seba, ale už teraz je jasné, že si populárna speváčka a herečka opäť vymyslí niečo špeciálne. To isté sa dá  očakávať aj od jej jesenného koncertného turné, ktorého pomyselným vrcholom bude 26. októbra koncert v pražskom Fóre Karlín. V 30. výročia Nežnej revolúcie (17. novembra) vystúpi speváčka v bratislavskom Ateliéri Babylon.