Ben & Mateo v stopách úspešných dvojíc

Česká popová scéna predstavuje nový objav. Ben & Mateo vstúpili na scénu tento rok koncom letných prázdnin. Odvtedy stihli vydať tri single a hoci sú úplnou novinkou, ich klipy už majú stotisíce vzhliadnutí a rady ich fanúšičiek rýchlo rastú. České médiá začínajú skloňovať pojmy ako nový fenomén či nástupcovia legendárneho Luneticu.

Ako rýchlo sa dvaja mladí speváci môžu stať miláčikmi teenagerského publika? Ak spievajú, sú sympatickí a šíria takú nákazlivú pozitívnu energiu ako trinásťročný Ben a o rok starší Mateo, tak pravdepodobne veľmi rýchlo. Česká popová scéna, na ktorej sa pred takmer tromi desaťročiami zrodil fenomén s názvom Lunetic, teraz prináša nový chlapčenský popový projekt. Ben & Mateo sú síce len dvaja, no entuziazmu a pozitívnej energie majú na rozdávanie.

Ben, vlastným menom Benedikt Kis má 13 rokov a pochádza z hudobnej a umeleckej rodiny. Okrem spevu sa venuje hre na klavíri a na gitare. Popri hudbe je jeho veľkým hobby karate, v ktorom má hnedý opasok. Odmalička mal skúsenosti s herectvom, účinkoval v reklamách a má za sebou tiež niekoľko filmových úloh. Zahral si rolu malého Maximiliána v rakúskom historickom filme Maximilián. Dostal tiež úlohu v úspešnom americkom neo-noir fantasy seriáli Carnival Row po boku hviezd Orlanda Blooma či Cary Delevingne. Okrem toho si zahral úlohu siroty vo filme The Aftermath s Keirou Knightley. Na konte má tiež skúsenosti s divadelnými doskami – v divadelnej hre Skrotenie zlej ženy stvárnil dvojúlohu – Katarínu a komorného.

V skupine je to úžasné, letíme ku hviezdam 😊. Plníme si sny a máme skvelých fanúšikov. S Mateom si veľmi rozumieme. Všetko, čo zatiaľ robíme, je neuveriteľné. Martin Šrámek nám skladal prvú pesničku, boli sme za ním na Slovensku na 3 dni a máme skvelé zážitky.

Mateo, vlastným menom Mateo Klimek má 14 rokov. Vyrástol v muzikálnej rodine – každý člen rodiny hrá na nejaký hudobný nástroj a spieva. Mateo hrá od 6 rokov na gitare a ako samouk sa učí ovládať ďalšie hudobné nástroje. Spolu so súrodencami, ktorí tiež hrajú a spievajú, sa prebojoval do finále súťaže Porta a umiestnili sa na 3. mieste. Matea môžu diváci poznať z televíznych seriálov Ordinace v růžové zahradě či Modrý kód. Na konte má tiež divadelné úlohy v muzikáloch Tarzan a Billy Elliot. Napriek mladému veku má bohaté skúsenosti s dabingom. Nadaboval už viac ako 200 filmov, zaujímavosťou je tiež jeho dabing hlavnej postavy Willa Byersa v úspešnom seriáli Stranger Things.

Milujeme fanúšikov, nahrávame pesničky, natáčame klipy. Je to super svet, ale bez fanúšikov by sme neboli nič. V dvojici s Benom je to neskutočné, veľmi si rozumieme, trávime spolu aj voľný čas, chceme to spolu ťahať, kým to pôjde.