Berenika Kohoutová je Holka roku

Po fenomenálnom úspechu hitov Dělám stojky a Holka roku prichádza Berenika Kohoutová s rovnomenným debutovým albumom, na ktorom so svojím dvorným producentom Jiřím Burianom (Kapitán Demo / Southpaw) pracovala takmer rok a pol. Album vyšiel v piatok 29. novembra v Universal Music a je pestrým a zábavným súborom piesní, ktorých hlavnou témou je prevažne vtipne naservírovaná vzťahová problematika zo ženského pohľadu.

BerenikaJiřím Burianom si nekládli žiadne žánrové hranice. Čo ma na albume baví ako interpreta i poslucháča, je jeho pestrosť. Človek tam nájde pesničky, pri ktorých môže skákať do stropu, ako napríklad Dělám stojky, alebo Holka roku, ale aj gitarovky, alebo melancholické melódie, ako Hledáš to, co já, približuje nahrávku Berenika. Posledná spomínaná je moja srdcovka. Text som napísala už asi pred šiestimi rokmi na hudbu môjho kamaráta Vladimíra Němca a už dlhé roky je to moja stálica s úžasnou atmosférou.

Holka roku vznikla až na pár výnimiek na dvoch chalupách, kde Berenika s Jiřím strávila dohromady takmer týždeň. Máme šťastie, že sa nám spolu strašne dobre a rýchlo tvorí. Na hudbu, ktorá ma inšpiruje a okamžite mi hodí nápad, a to Jirkova hudba je, dokážem napísať dext v priebehu desiatich minút. A potom už to iba šperkujeme, pijeme čaje a jeme, uzatvára Berenika, ktorá je výhradnou autorkou textov. Hudbu obstaral spomínaný Jiří Burian, na dvoch piesňach však hudobne participoval aj Vladimír Němec a o mix a mastering sa postaral Ecson Waldes. Za fotografiou na obale albumu stojí uznávaný Benedikt Renč a samotný cover art má na svedomí Tadeáš Haager.