Bláznivý apríl s Divadlom Nová scéna

Mesiac apríl je vnímaný ako mesiac úsmevu, vtipu, dobrej nálady a pozitívnej energie z prichádzajúcej jari. A presne takýto divadelný apríl ponúka Divadlo Nová scéna vo svojom online priestore. Muzikál Boyband a komédie Aj muži majú svoje dni, Charleyho tetaSluha dvoch šéfov ponúkne divákom postupne počas celého mesiaca na svojej webovej stránke.

Boyband, 10. apríl 2021, 20:00 hod.
Presne dnes to je 11 rokov, čo slávny muzikál Boyband uvideli prví diváci v Divadle Noví scéna, obľúbili si ho a doteraz sú mu verní. Muzikál zo zákulisia hudobného šoubiznisu vtipným spôsobom ukazuje vznik a fungovanie chlapčenskej speváckej skupiny. Je plný hitov skupín Backstreet Boys, Westlife, Take That, N*Sync v podaní vynikajúcich interpretov Tomáša Puskailera, Pavla Plevčíka, Martina Madeja a ďalších. Samotný autor – slávny britský dramatik Peter Quilter videl bratislavskú inscenáciu viackrát a pochvalne sa vyjadril nielen na adresu tvorcov a protagonistov, ale aj na margo skvelého diváckeho zázemia, ktoré si tento projekt počas mnohých repríz vytvoril. To nadšenie, profesionalita a energia bratislavskej inscenácie je unikátna. Porovnateľné so svetovými produkciami. A diváci? Ako jedna rodina. To som naozaj nikde na svete nezažil!

Aj muži majú svoje dni, 15. apríl 2021, 20:00 hod.
Úsmevný príbeh štvorice mužov, ktorí sa v bunkri veľkého nákupného centra skrývajú pred svojimi polovičkami, otravnými nákupmi ale aj pred sebou samými. Vtipný pohľad na mužsko-ženské vzťahy a problémy v podaní skvelých komikov – Jevgenija Libezňuka, Martina Šalachu, Marcela OchránkaMartina Kaprálika. Unikátny záznam inscenácie, ktorá je tlmočená do posunkového jazyka a umožňuje tak zážitok aj nepočujúcim divákom.

Charleyho teta, 22. apríl 2021, 20:00 hod.
Hra je považovaná za jednu z najlepšie napísaných komédií v histórii divadla vôbec. Príbeh dvoch oxfordských študentov, ich bláznivého plánu ako získať pozornosť ich priateliek a svojského kamaráta Babsa preoblečeného za Charleyho tetu. V hlavnej úlohe exceluje herec Ľuboš Kostelný. V réžii Ľubomíra Vajdičku, legendy slovenského divadla, mu skvelo sekundujú Karol Čálik, Ján Mistrík, Lucia Vráblicová, Pavol Plevčík, Jana Lieskovská, či Karin Olasová.

Sluha dvoch šéfov, 29. apríl 2021, 20:00 hod.
Britsko – gangsterská parafráza svetoznámej komédie C. Goldoniho Sluha dvoch pánov mala premiéru v roku 2011 v Londýne a dodnes ju videlo vyše 40 miliónov nadšených divákov po celom svete, vrátane Novej scény. Improvizácia, vtiahnutie divákov priamo do deja na javisku, vtipné situácie a gagy sú princípom, ktorý baví a prekvapuje počas celého predstavenia. Táto komédia má všetky predpoklady skvele pobaviť divákov. Je tam veľa akcií, stále sa niečo deje, stále som v pohybe. Takže je to aj o kondičke, musel som popracovať aj na speve, keďže s nami hrá živá kapela. Môj Henshall je doslova na roztrhanie, smeje sa predstaviteľ hlavnej úlohy Peter Kočiš, ktorého uvidíte v predstavení, počas ktorého si v zápale hry roztrhol kostým.