Blázon ničí všetko hlúpou chybou

Robo Opatovský odohral za posledný rok najmenej koncertov v celej svojej kariére. Nad vodou ho držala tvorba nových skladieb a kompilácia 2020-2010 Modlím sa hudbou, na ktorú umiestnil aj úplne novú skladbu Blázon. Pre mňa je to pokračovanie príbehu z piesne Keď muž miluje ženu, ale každý má svoju vlastnú predstavivosť, povedal spevák.

Text k piesni a aj réžiu videoklipu mala v rukách Oľga Záblacká. Príbeh videoklipu nekopíruje celkom presne text piesne. Nechala som priestor fantázii diváka. Ten môže len dedukovať, či sa aféra vysvetlila, či zvíťazila láska nad pocitom žiarlivosti. Dievčatá a ženy robia často prehnane rýchle závery, vytvárajú si domnienky, ktoré sa nemusia zakladať na pravde, povedala Oľga Záblacká.

Špeciálny tón skladby Blázon zaujímavo výrazovo podtrhuje použitie rôznych vlakových motívov vo videoklipe. Nakrúcanie prebiehalo na viacerých miestach, pričom štáb sa dostal aj do Múzea dopravy v Budapešti, kde sa nakrúcali prevažne interiérové zábery. Oľgu, tak ako mňa, tiež fascinujú stanice a vlaky, pre filmový štáb to je perfektné prostredie, všetkým sa nám páčili sekvencie vo vlakovej chodbe a netradične zariadenom vozni s klavírom, kde som pieseň spieval, opisuje Robo Opatovský.