Carmel má singel, aký jej môžu závidieť aj svetové hviezdy

Pod zvukovou i vizuálnou stránkou Carmelinej novinky Dead To Me, ktorú talentovaná speváčka predstavuje ako svoj druhý sólo singel, je podpísaný tím v rovnakom zložení ako pri úspešnom debute Turn Me On. Textu i hudby sa ujala samotná speváčka, ktorá si piesne od detstva píše a skladá výlučne vo vlastnej réžii. „Svoje skladby si vždy píšem sama. Autenticita je pre mňa veľmi podstatný element, preto mám rada, keď je moja hudba úprimná a úplne ma vystihuje,“ rozpráva Carmel Paradise.

Po svojom predchádzajúcom, produkčne náročnom a vizuálne bohatom videu tento raz Carmel v duchu hesla „v jednoduchosti je krása“ zvolila minimalistický interiérový performance videoklip.

Dead To Me je o konci vzťahu. O okamihu, keď si človek konečne uvedomí, že už to má za sebou, že tá osoba, ktorú kedysi miloval, preňho už nič neznamená. Je to zvláštny pocit, no stáva sa to každému, a zistenie, že sme schopní nechať minulosť minulosťou a ísť ďalej, byť slobodní a šťastní aj sami, je dôležitým znamením ukončenia vzťahu. Dead To Me je o tomto pocite – o schopnosti zabudnúť a prestať sa trápiť tým, čo nám spôsobovalo bolesť,“ vysvetľuje Carmel.

Speváčka poteší fanúšikov ešte tento rok vydaním svojho prvého sólo EP. Prvotina bude obsahovať single Turn Me On i Dead To Me a okrem nich ďalšie tri, zatiaľ nevydané skladby. EP Dreamgirl rozpovie príbeh vzťahu dvoch mladých ľudí, pri čom jednotlivé skladby sú napísané v takom duchu, aby vyjadrovali chronologicky päť fáz vzťahu od jeho zrodu až po zánik. Speváčka sa však rozhodla nezverejňovať skladby chronologicky podľa jednotlivých fáz. Vydala Turn Me On, reprezentujúci prvú fázu a následne Dead To Me, ktorý predstavuje fázu poslednú. „Zvolila som túto postupnosť, pretože chcem ukázať oba extrémy, obe protikladné stránky vzťahov – začiatok a koniec. Pre obe fázy sú typické extrémne a silné emócie a myslím si, že je dôležité ukázať, aké rozdielne stavy a pocity dokážu byť skryté v jedinom vzťahu.“

Sestra rovnako famóznej Celeste Buckingham predstavila ešte na sklonku leta svoj singlový debut Turn Me On, ktorý sa stretol s úspechom v európskych i amerických rozhlasových hitparádach. Posledným úspechom skladby bolo umiestnenie v Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Most Added. Do najprestížnejšieho medzinárodného hudobného rebríčka Billboard tak oficiálne vstúpila aj mladšia z talentovaných sestier Buckinghamových. Čo hovorí na pozitívne reakcie na svoj debut jeho autorka? „Som prekvapená a úprimne sa teším, že Turn Me On si fanúšikovia obľúbili! Ďakujem za všetky pozitívne reakcie – je ich viac, než som očakávala. Som rada, že moja hudba ľudí baví a dúfam, že rovnako sa im bude páčiť aj zvyšok môjho pripravovaného EP Dreamgirl, keď vyjde,“ odkazuje Carmel fanúšikom.