Čechomor vyráža na slovenské turné

Obľúbená česká skupina Čechomor vyráža na turné po Slovensku. Koncerty v piatich mestách sú oslavou 30-teho výročia kapely. Oslavovať s Čechomorom na šnúre bude aj slovenská kapela Arzén, ktorá je na scéne už 35 rokov. Čechomor sa zastaví v Bratislave (1. marca), v Ružomberku (8. marca), v Žiline (9. marca), v Trenčíne (15. marca) a v Nových Zámkoch (16. marca).

Po dlhšom čase máme samostatné turné. Okrem klasického repertoáru zahráme nové piesne z nového CD Nadechnutí. Koncert bude prierezom našej histórie. Turné sme naplánovali spolu so skupinou Arzén, ktorá je na scéne 35 rokov. Po prvýkrát sme sa videli pred mnohými rokmi v Terchovej. Pokrstili sme im dokonca s Frantou jeden album. Sú to fajn chalani, ktorí majú radi hudbu a baví ich čo robia, plánuje turné huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas.

Novinka Čechomoru Nadechnutí vyšla na jar tohto roka na počesť založenia Čechomoru. Album obsahuje 12 nových piesní a jeden bonus. Album má ambíciu byť ďalším vrcholom tvorby Čechomoru a stať sa rovnako ako album Proměny z roku 2001, výrazným medzníkom nielen pre samotnú skupinu, ale aj pre českú a slovenskú hudobnú scénu.

Na spoluprácu na novom albume sme si pozvali dychový orchester Kumpánovi muzikanty, ktorí s nami celý album nahrali. A aby sme uspokojili aj našich mladších fanúšikov, CD Nadechnutí vyšlo ešte v tomto roku na jeseň pod názvom Nadechnutí Jinak, tu nám pomohli naši mladší i bývalí spoluhráči nahrať všetky piesne v inom šate a bez dychových nástrojov. Myslíme si, že sme urobili dobrý krok vpred, teší sa huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas.

Šou skupiny Čechomor je postavená hlavne na ich hudbe, ale nebudú chýbať ani svetelné a zvukové efekty.