Český objav roku si našli vlci

Vynikajúca speváčka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala minulú zimu svoj debutový album Sami. Ten s radosťou prijala odborná verejnosť, ale hlavne samotní poslucháči. Po úspešných videoklipoch Sami, fenomenálnom singli Zničená zem a piesni Kolemjdoucí teraz predstavuje v poradí štvrtý videoklip zo svojho debutu. Tvorcovia filmu Spící město si pieseň Vlci vybrali ako titulnú skladbu. Dobrodružný thriller pre deti a tínedžerov bol natočený podľa rovnomennej knihy a pred pád dňami mal dokonca premiéru v českých kinách.

Je to vždy radosť, keď si niekto všimne vašu prácu. Najväčšou poctou je, keď si vašu pieseň do svojho filmu vyberie vynikajúci režisér, akým je Dan Svátek. Dej videa k piesni Vlci mapuje scény z filmu, ktoré iba dopĺňam svojim spevom v scenériách tmavej krajinky Českej Kanady, kde sa film nakrúcal, vraví speváčka, ktorá na jar získala cenu Anděl v kategórii Objav roku.

Bez dobrej hudby to nejde. Stávka na Kateřinu Marii Tichou bola stávka na istotu. Rovnako ako v prípade skladby Kříž od Davida Stypky, ktorú som v minulosti použil do svojho filmu Úsměvy smutných mužů, dodáva režisér Dan Svátek.

Kateřina Marie Tichá je so svojou sprievodnou kapelou Bandjeez práve uprostred koncertnej sezóny. Spoločne vystúpili na všetkých letných koncertoch kapely Kryštof, na samostatných akciách, ale aj na festivaloch (Krásny ztráty Michala Prokopa). Nový singel len ukazuje, že kariéra talentovanej autorky a speváčky za posledný rok prudko rastie.