Cez borovicový les

Martin Krížik v septembri vydal svoj prvý sólo album Len tak si spievam a aktuálne z neho predstavuje debutový videosingel Borovicový les. Interpret a skladateľ známy z viacerých úspešných formácií teraz vkladá krásne myšlienky do prvého samostatného počinu, ktorý obohatil vznešeným prednesom, umeleckou stopou a vizuálom čistej obnaženej prírody.

Pieseň získala svoju hudobnú podobu z nasiaknutej atmosféry a energie konkrétneho lesa na Záhorí, kde spevák načerpáva silu a cíti sa tam veľmi dobre. Mojim želaním je, aby každý človek mal svoj borovicový les niekde na svete, kde zabudne na problémy a pomôže mu to prekonať bolesť, zlobu a nespravodlivosť a ísť so vztýčenou hlavou ďalej, približuje Martin Krížik inšpiráciu k vzniku skladby.

Borovicový les je o drobnostiach, ktoré ukrýva toto čarovné miesto a nesie so sebou ideu, kde môže každý načerpať energiu tak, aby bolo na svete všetkým lepšie. Ušľachtilú atmosféru piesne sprevádza klavír a lesný roh, ktorého hru vyštudoval Martin Krížik počas svojich študijných čias na. Ambíciou singla a aj celého albumu je pretaviť interpretove myšlienky, ktoré prežíval v danom období. Nejde však o témy o láske k žene, ale o láske k životu a nádeji s pozitívnou budúcnosťou, čoho znázornením je aj táto skladba.