Chris Corner a.k.a. IAM{X} vystúpi už túto nedeľu v Bratislave

Britský spevák a producent Chris Corner a.k.a. IAM{X} sa túto nedeľu, 10. februára vráti po viac ako dvoch rokoch na Slovensko. Uznávaný a kontroverzný umelec sa u nás naposledy predstavil so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016. Tento týždeň predstaví v bratislavskom Ateliéri Babylon svoj posledný štúdiový album Alive In New Light, ktorý vydal 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho teda predstaví naživo takmer presne rok po vydaní.

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner a.k.a. IAM{X} vrátil vo februári minulého roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light. Album označil ako kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania.

Aktuálne turné nesie názov Mile Deep Hollow EuroTour podľa rovnomennej skladby z aktuálneho albumu. V závere minulého roka, 14. decembra Chris exkluzívne vydal tento singel v 7 rôznych verziách, respektíve remixoch a zároveň predstavil k skladbe oficiálny videoklip.

V rámci turné vzniká tiež dokumentárny film. Vo vybraných mestách aktuálneho turné Chris prináša okrem koncertov špeciálne diskusné panely, počas ktorých sa s ním môžu fanúšikovia priamo porozprávať a klásť mu otázky. Cieľom diskusií je zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví a spevák ich prináša v spolupráci s nadáciou YouRock Foundation.