Čierna labuť biela vrana

Láska, samota, svetlo, krása… Richard Müller na novom albume s poetickým názvom Čierna labuť biela vrana opisuje veľké spektrum citov a očarenia svetom. Je na ňom 13 piesní, ktoré predstavujú hudobnú legendu v jej celom speváckom rozsahu. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu, ako napríklad v skladbe Zmeškaný hovor. Na nových piesňach spevák spolupracoval s osvedčenou dvojicou Ondřej Gregor BrzobohatýPeter Uličný, ku ktorým sa pridal aj producent Jan P. Muchow. Na pohrebe lásky, Som celý bez teba, Davová samota, Pravda občas klame, či Bohyne bývali blond. Takéto poetické názvy majú pesničky na novom albume Richarda Müllera.

Jan je producentom svetového kalibru a vďaka nemu, a samozrejme aj autorskej dvojici Uličný – Brzobohatý, je album taký aký je. Podľa mňa je to jeden z mojich najlepších albumov. Tvorbu som si veľmi užíval, ja naozaj milujem, keď sme zavretí v štúdiu a vzniká niečo nové, krásne, uviedol Richard Müller.

Mám také vlastné heslo – najlepšia práca je spolupráca. A práca na tomto albume bola najlepšia spolupráca, akú som kedy zažil. Mohol som pracovať s fantastickými textami Petra Uličného, citlivou hudbou Ondra Brzobohatého, postavili sme si kapelu snov (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofónom Richard – najcharizmatickejší spevák, ktorého sem kedy nakrúcal. Je navyše veľmi pracovitý a nikdy nespochybňuje nič dopredu. Vždy bol ochotný veci skúšať a mať na ne názor, až keď si ich vypočul. Práca na tomto CD bola proste jedna veľká radosť, uviedol producent Jan P. Muchow.

Album Čierna labuť biela vrana vychádza nielen na CD a digitálnej platforme, ale tiež ako vinylová 2LP. Súčasťou albumu je aj séria unikátnych fotografií, ktorých autorom je Mayo Hirc. Tie sú súčasťou špeciálneho vydania albumu v limitovanej edícii. Box obsahuje 5 fotoprintov, CD a tiež tašku s grafikou albumu. Ochutnávku z albumu v live verzii si Richardovi fanúšikovia môžu vypočuť na jesennom turné.

18.11. Prešov
19.11. Poprad
20.11. Trenčín
23.11. Piešťany
24.11. Martin
09.12. Žilina
10.12. Banská Bystrica
11.12. Nitra
16.12. Halič