Cohenova klasika pod slákom virtuózky

Slovenská huslistka Mathia pripravila svojim fanúšikom nádherné vianočné prekvapenie, jedinečnú verziu legendárnej piesne Hallelujah. Originálna skladba od legendárneho Leonarda Cohena tak ožila v husľovom prevedení a dokonale zapadá do začínajúcej vianočnej atmosféry.

Aj keď Hallelujah nie je vyslovenie vianočná skladba, má v sebe obrovskú silu, ide z nej kopec lásky a zároveň pokory a to v sebe predsa skrýva aj čaro Vianoc, hovorí Mathia o legendárnej piesni, ktorú po Cohenovi do svojich repertoárov zaradilo už množstvo svetových, ale i český a slovenských interpretov, dokonca v preklade do svojich rodných jazykov. Talentovaná huslistka tak ndväzuje na svoje predošlé kompozície Beethoven’s Thriller (kombinácia klasiky s legendárnym hitom Michaela Jacksona) a Schindler’s list (titulná skladba jedného z najemotívnejších filmov nielen Stevena Spielberga, ale vôbec).

Hudobníčka, vlastným menom Martina Výbohová je známa aj z populárnej talentovej súťaže, kde sa umiestnila vo finále, ale aj z vystúpení na mnohých pódiách so svojou špeciálnou husľovou šou, kde spája popovú a klasickú hudbu.

Pre Kukni na to! pripravila: Andrea Sulovská, All About Music
(redakčne upravené)