Daniel Landa oslavuje vo veľkom

Daniel Landa dnes oslavuje päťdesiate narodeniny a k nim si doprial Landa Tour 50 a pridal k tomu aj novú skladbu, ktorú napísal po štyroch rokoch. Skladbu s názvom Hoří horizont nahral s Tomášom Varteckým (gitara), Karlom Maříkom (akordeón), Markom Žežulkom (bicie), Davidom Csengom (basgitara) a Andreou Jiskrovou (husle). Pieseň vychádza digitálne a aj ako CD singel v obale so špeciálnou povrchovou úpravou.

Balada Hoří horizont je silný protestsong. Som zvedavý, koľko ľudí to v tejto povrchnej dobe vôbec rozpozná, usmieva sa tomu skepticky Landa.

Na plánovaných halových koncertoch zaznie len to najlepšie z Landovej tvorby. Koncerty sľubujú obrovskú energiu a pyrotechnické efekty, spevák so svojou skupinou bude vystupovať na špeciálnych pódiách, situovaných uprostred haly. Ako hlavného vokalistu si pozval charizmatického predstaviteľa hlavnej úlohy z posledného naštudovania jeho muzikálu Krysař, Přemysla Pálku.

Daniel Landa začal svoju kariéru v divokej skupine Orlík, ktorá sa po vydaní svojho druhého albumu rozpadla a Landa od tej doby vystupuje len ako sólový umelec. Na svojom konte má veľa ocenení v anketách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom. Ako herec sa objavil napríklad vo filmoch Černí baroni a Proč?. Jeho prvé tri sólové nahrávky (Valčík, Chcíply dobrý vílyPozdrav z fronty) vychádzajú v týchto dňoch i na vinylových platniach.