Dara Rolins rozžiarila Dúhu

Zdroj foto: Dara Rolins Facebook

Na ospalom slovenskom hudobnom poli sa začínajú diať veci. Dara Rolins rozžiarila Dúhu a pomyselné krupobitie osvieži vzduch zhruba za mesiac, kedy speváčka vydáva nový album ETC. Ten Dara Rolins vydáva po šesťročnej pauze, ktorú však priebežne vypĺňala skvelými singlami.

A že naozaj pôjde o udalosť roka nasvedčuje nový singel Dúha, ktorého klip mal premiéru včera. Klip je nežne vzrušujúci, mierne rozprávkový a song silno návykový. Vo videoklipe sa okrem speváčky objavuje i jej dcéra Lola, ktorej prirodzenosť pred kamerou je príjemne šokujúca, umelecké korene svojich rodičov jednoducho nezaprie a všetci súčasní detskí herci by na ňu mohli so závisťou pozerať spoza pňa stromu v lese, v ktorom sa klip nakrúcal.

Nikdy sa nebude dať,
slobodu v srdci mi vziať!

… spieva Dara Rolins vo svojej novej piesni, ktorá má mierne šteklivý text a trochu filozofický text, na ktorého konci je aj tak láska, tak ako v živote… Song spĺňa všetky atribúty súčasnej produkcie a má svetové parametre a v prípade Dary Rolins iba potvrdzuje, že keby sa narodila bližšie inej zemepisnej šírky, bola by z nej svetová hviezda.

Dúha je pilotný singel z nového albumu Dary Rolins nazvaného ETC, ktorý vyjde zhruba za mesiac. Speváčka vydáva nový album po šiestich rokoch. Novinku si už teraz môžete objednať v predpredaji na Ruka hore!, kde ju získate aj so speváčkiným podpisom a s doručením zadarmo. Novinka Dary Rolins prinesie 18 piesní…
Intro
Kolotoč
Dúha
Zákon
Sestry (feat. Laris Diam)
Láska
Lietam
My dvaja (feat. Rytmus)
Všetko alebo nič (remix by Maiky Beatz)
Od zajtra
Poď sa rozbiť
La Cosquillita (feat. Fcuba)
Overjoyed
Myslím, že vieš
Posledný pokus (feat. Ego)
Svitá
Miesta
Viem čo chcem

Perlička na záver: Nie je to prvý raz, čo Dara Rolins spieva o Dúhe, aj keď v prvom prípade to bolo v celkom inom kontexte a hlavne v celkom inom čase…

Pavol Božík