Debbi sa vydala a spieva po česky

Už to bude dvanásť rokov, čo na seba speváčka Debbi (Deborah Kahl) upozornila svojím prvým veľkým hitom Touch The Sun. Vtedy osemnásťročná červenovláska prekvapila svojou chrumkavou farbou hlasu a mimoriadnou muzikálnosťou. Odvtedy stihla vydať tri vynikajúce albumy (Touch The Sun, Love, Logic And Will, Break), získať dve Ceny Anděl a odohrať stovky vystúpení so svojou kapelou. Dnes je Debbi čerstvou novomanželkou a prichádza s novinkou V dobrým i zlým. Po prvý raz naspievala celý song v češtine a prvýkrát sa na svojom repertoári autorsky podieľala spolu s Jendom VávromOndřejom Turtákom.

Je to tak. Vstúpila som do novej etapy svojho života. Tak ako v súkromnej, aj v profesijnej sfére. Som zamilovaná a niekoľko dní aj vydatá. V piesni V dobrým i zlým sa obe tieto časti prepojili. Je to vyznanie lásky nielen môjmu manželovi, ale aj poďakovanie mojim najbližším. Mojej mame a sestre. Preto moja autorská prvotina a preto čeština. Chcela som, aby mi všetci rozumeli a vedeli, že to myslím vážne. Práve preto sa vo videoklipe objavuje môj manžel, mama, sestra aj pes Woody, približuje Debbi.

Z piesne mám vážne radosť. Všetko vznikalo veľmi spontánne. Improvizovali sme v štúdiu. Iba klavír a spev. Spievala som, čo som v tú chvíľu cítila. S Jendom aj Ondřejom je absolútne dokonalá spolupráca a vďaka nim má pieseň taký zvuk a predovšetkým text, s ktorým mi Jendca pomáhal. Som vďačná, že stáli pri zrode tohto songu a som šťastná aj z jeho finálnej podoby, dopĺňa speváčka.