Dôležitosť priateľov v ťažkých chvíľach

Dianah Kay po debutovej skladbe Self-destructive Habit a spoločnej piesni so zahraničným EDM producentom Brunom Pietrim, zverejňuje nový, anglicky spievaný singel s názvom Illumin8 (čítaj Illuminate). V texte Dianinej novinky sa ukrýva  dôležitosť priateľov a našich najbližších a hlavne ich vplyv na cestu životom každého z nás.

Predovšetkým je to o tom, že aj keď moji kamaráti prežívajú ťažké obdobie, tak som tu pre nich, ako aj oni pre mňa, keď prechádzam horším obdobím ja a presvetľujú mi tie horšie časy. Pesnička začala vznikať, keď sme išli s rodičmi na východ Slovenska k prarodičom, pretože do Španielska, kde som mala v tej dobe väčšinu priateľov, sme sa kvôli pandémii nemohli vrátiť. Bol tam kľud a to mi vyhovovalo. Práve vtedy som začala písať svoje prvé piesne. Počúvala som veľa gospelovej hudby a takiež Man In The Mirror od Michaela Jacksona a Fly Like a Bird od Mariah Carrey mi neustále vyhrávali. Ich vplyv na túto novinku je podľa mňa celkom značný opisuje speváčka vznik piesne a pocity z nej.

Doba ale pokročila a Dianah Kay postupne začala upravovať pôvodný text do aktuálnej podoby. Ďalšou myšlienkou, ktorá mi pri písaní textu behala hlavou, a ktorá sa prejavila hlavne v klipe je, že je zaujímavé sa niekedy zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo by sme si o svojom dnešnom ja povedali ako deti. V klipe sú skryté metafory a symboly.