Domi Stoff live

Len začiatkom leta uviedol spevák a producent Domi Stoff prvým singlom z albumu Vzduch a dym svoj sólo projekt do hudobného sveta. Teraz prichádza s druhou skladbou Posledný X v live poňatom videoklipe. Súčasne naďalej ostáva verný svojej etablovanej kapele King Shaolin, s ktorou pôsobia aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham.

Posledný X bol prvý po slovensky spievaný song, ktorý som dal von skrz sociálne siete tesne po tom, ako som ho zložil na gitare a mal veľmi pozitívne odozvy, prezrádza Domi prvé dojmy zo skladby, ktorá zanechávala za sebou stopy plné emócií.

Posledný X je manifestáciou toho, že človek má kontrolu nad svojim vlastným životom a sám rozhoduje o tom, či po páde nájde silu zodvihnúť sa a opäť hrdo stáť. Občas asi každý z nás vníma ťarchu životných situácií, a preto má túžbu trochu vybalansovať energie. Ja som moje emócie vložil do skladby Posledný X, ozrejmuje Domi stratégiu, ktorú si stanovil na zvládanie negatívnych emócií, aké cítil v dané obdobie.

S kapelou sme v tomto zoskupení hrali prvý raz a predchádzala tomu jedna skúška, no atmosféra bola úžasná. Keď všetci ťahajú za jedno lano, vždy z toho vzíde niečo dobré. Navyše na nakrúcaní bolo zábavné zistenie, že vlastne basgitaristka Baša Comendant má korene na východe Slovenska rovnako ako aj ja a celá jej rodina má priezvisko ako ja, čím sme vlastne zistili, že sme vzdialená rodina. Taká vec sa naozaj nestáva každý deň a znie to ako znamenie, že všetko je tak, ako má byť, s úsmevom dodáva Domi.