Družina predstavuje nový klip

Obľúbená slovenská skupina Družina má nový klip. Krásnu filmovú podobu dostala pieseň Od Očovej do mlyna. Šesťčlenná skupina nakrúcala klip na lúkach a lesoch v okolí OčovejZvolena. Úspešná world music kapela je známa tým, že hrá slovenský folklór v novodobých úpravách a na konte má platinovú platňu, cenu Grammy aj Radio Head Awards.

Nakrúcali sme v príjemnom jesennom počasí, podarilo sa nám chytiť posledné dni babieho leta a tak vznikli farebné obrázky slovenskej prírody, spojené s melancholickou pesničkou od Družiny. Atmosféra pri nakrúcaní bola pohodová a veselá, napriek tomu, že ide o smutnú pesničku. Keď sme spolu, vždy prichádza aj pozitívna energia a pracuje sa nám úžasne. Zima nám nebola, ale dážď sa s nami trochu pohral, hovorí o nakrúcaní speváčka Danka Ferienčíková Kurtíková.

Točili sme jeden deň, príprava a lokalizácia však trvala viac dní, čo ale bolo základom úspešného nakrúcania. Celý príbeh tejto smutnej piesne, je položený do krásnej krajiny v blízkosti Očovej, o ktorej sa v piesni spieva. Časť príbehu sa natáčala aj v okolí Zvolena. Využili sme aj starý zrekonštruovaný mlyn v Očovej a tak sme do klipu vložili aj odkaz na niekdajšiu mlynársku tradíciu, prezradila speváčka.

Pieseň je z albumu Tragare, na ktorom kapela spolupracovala s americkým producentom a perkusionistom Vinxom, ktorý má na konte spolupráce so Stingom, Steve Wonderom či Eltonom Johnom.