Ďurica s Lipom by chceli vedieť

Chcel by som vedieť je názov exkluzívneho generačného duetu, na ktorého príprave sa podieľali súčasný miláčik publika, Adam Ďurica a legendárny slovenský jazzman Peter Lipa. Výnimočnú spoluprácu podporia výnimočnými koncertami.

K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa poznáme. Tak som jedného dňa napísal pieseň, v ktorej som od Petra chcel vedieť ako to je, lebo ja som stále ešte ten mladý a neskúsený, to je ten hlavný motív našej spoločnej piesne Chcel by som vedieť. Som naozaj veľmi rád, že s tým súhlasil, a že sme ju aj nahrali, opisuje vznik novinky Adam Ďurica.

Pravdupovediac, my sme na tom robili už strašne dlho, ale ono sa to pieklo na takom malom, pomalom ohníčku. Postupne sa nám všetko začalo viac a viac prepájať cez hudobníkov, s ktorými účinkujeme, máli sme ich v kapelách a do dnešných dní máme. A keďže sme obaja muzikanti, speváci, robíme pesničky, vidíme svet rovnakými očami, takže to celkom prirodzene vyústilo do  tejto podoby, pripája sa Peter Lipa.

Okrem toho, že máme túto novinku, tak pre mňa bol ďalší krok spoločné koncerty. V mojej kapele sú teraz Oskar Rózsa, Marcel Buntaj a Eugen Vizváry, čo sú všetko hudobníci, ktorí s Petrom už hrali a dlho ho sprevádzali na koncertoch a takto sa nám podarilo vytvoriť most, ktorý nás dal dohromady. Sme nielen muzikanti, ale aj kamaráti, zahráme si spoločne dobrú hudbu, čo nás teší a hlavne stále baví. Bude to limitka koncertov a bude ich päť. Začneme už na začiatku apríla v klube Blue note v Novom Meste nad Váhom, a pokračujeme Trenčín, Topoľčany, Liptovský Mikuláš a Prešov, uzatvára Adam Ďurica.

Tomáš Karpel / Universal Music