Elizabeth Kopecká debutuje

Elizabeth Kopecká získala v poslednej sérii Česko Slovenskej SuperStar strieborné finálové umiestnenie i priazeň mnohých divákov v Čechách aj na Slovensku. Charakterizuje ju presvedčivý hlasový prejav a jej poznávacím znamením je zaujímavá farba hlasu. Elizabeth nie je na hudobnej scéne úplný nováčik. Už dávnejšie spolupracovala s uznávaným producentom Janom P. Muchowom, ktorý sa stal akýmsi mentorom jej hudobnej tvorby. Až účasť v SuperStar však bola definitívnym odrazovým mostíkom k jej súčasnej hudobnej kariére.

Skúsenosť v Superstar mi dala veľmi veľa, pretože som sa utvrdila v tom, čo chcem v živote robiť a čo ma napĺňa. Vážim si svoje umiestnenie v súťaži, pretože som uspela proti skvelým spevákom. Tá skutočná súťaž sa pre mňa však začína až teraz, kedy sa ukáže, či mám na to, udržať sa v hudobnom priemysle, hovorí odhodlane Elizabeth Kopecká.

V prvý deň letných prázdnin oficiálne vstúpila na hudobnú scénu už pod umeleckým menom Elizabeth prostredníctvom debutového singla Summer Boyfriend – v spolupráci hneď dvoch producentov – Jana P. Muchowa a mladého, 20-ročného talentovaného muzikanta Prokopa Korba, ktorý vystupuje s vlastným projektom Badfocus. Pieseň je hudobnou autorskou spoluprácou Elizabeth a Prokopa a s nadhľadom hovorí, ako si ideálne zariadiť pohodové leto.

Verím, že pieseň Summer Boyfriend je tým pravým otvárakom mojej kariéry po SuperStar. Keď sme song skladali, takmer hneď sme s Prokopom vedeli, že toto je song, ktorý by mal ísť von ako prvý. Refrén sa nám dostal pod kožu okamžite a to je pre mňa vždy správne znamenie. V skladaní piesní sa považujem za nováčika, ale už viem, čo sa mi páči, a čo nie. Keď to tam pre mňa nie je hneď, idem od songu preč a snažím sa vymýšľať veci, ktoré ma bavia na prvé vypočutie. Dúfam, že sa bude Summer Boyfriend páčiť. Je to pre mňa song plný slnka, leta, naivity a bláznovstva. Rada čítam romány a vždy ma fascinovala letná láska, preto som sa rozhodla o nej napísať. Len som to trochu prehnala a odvážila som sa byť drzá, možno preto sa mi môj refrén páči. Je odvážny a niekedy je pekné vyjsť z komfortnej zóny, predstavuje svoj debutový singel speváčka.