Eros Ramazzotti sa s každým turné vracia na Slovensko, aktuálne hneď dvakrát

Návrat Erosa Ramazzottiho nemôže byť iný ako vo veľkom štýle a na celosvetovej úrovni. Presne štyri roky po jeho poslednom štúdiovom albume, spojeného s veľkolepým celosvetovým turné, odhaľuje názov a dátum vydania svojho nového vzrušujúceho projektu.

Idol ženských sŕdc, ale aj milovníkov Talianska, Eros Ramazzotti, zverejnil dátumy celosvetového turné k novému albumu Battito Infinito, ktorý vyjde 16. septembra tohto roku. Názov albumu v preklade znamená nekonečný rytmus a napovedá, že pôjde o temperamentom nabitý krúžok. Svoju rovnomennú, celosvetovú koncertnú šnúru odštartuje predpremiérovými koncertmi k vydaniu albumu 15. septembra 2022 v španielskej Seville, následne sa predstaví v Agrigente, Verone, Aténach a Caesarei. Celosvetové turné bude počas jesene a zimy pokračovať naprieč Severnou i Južnou Amerikou. Európska časť turné započne vo februári 2023. Svoje najväčšie hity, ale aj novinky z avizovaného albumu, predstaví Eros Ramazzoti aj na Slovensku, pričom sa k nám s nadšením vracia v rámci každého turné, a tento raz hneď dvakrát.

Charizmatický spevák ani tento raz nevynechá srdce strednej Európy a Slovákom priblíži nové skladby, ale aj najznámejšie hity, ktoré zachytávajú jeho kariéru, v košickej Steel Aréne už 8. marca 2023 a na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dňa 15. apríla 2023.

Tieto koncerty vnímam ako príležitosť viac sa tešiť z nových pesničiek, ktoré onedlho vyjdú. Zapojil som sa do každej jednej fázy tohto diela a venoval pozornosť každému jednému detailu a v každom z týchto večerov bude obsiahnutá malá časť mňa a môjho príbehu. Nemôžem sa dočkať opätovného obrazného objatia fanúšikov z celého sveta, pretože si myslím, že je to najlepší spôsob, ako čeliť tomuto zložitému obdobiu a znovu začať robiť hudbu. Spolu, odkazuje Eros Ramazzotti.

Novinka Ama, v preklade milovať, sa okamžite dostala priamo do TOP 100, v rebríčkoch hranosti European Radio Airplay, s obrovským úspechom v 24 krajinách po celom svete. Videoklip k piesni je celý založený na nápade samotného Erosa Ramazzottiho a je venovaný Michelle Hunziker a spevákovej dcére Aurore, ktorá vzišla z ich spojenia a lásky. Ama vyjadruje nádej, volanie vidieť svet novými očami v zložitom čase a vo veku, v ktorom je príliš veľa nenávisti a horkosti. Milujte svojho blížneho, milujte seba, milujte tých okolo vás a tých, ktorí obohatili váš život, s ktorými láska nikdy nekončí, ale nadobudne novú podobu – inú, no rovnako významnú – je text, ktorým Eros Ramazzotti šíri posolstvo celosvetovej lásky, bez obmedzení, hraníc a bariér. Vstupenky na čerstvo ohlásené koncerty budú v predaji už od štvrtku 23. júna 2022 od 10. hodiny.