Faith Evans spomína na hiphopovú legendu

Notorious B.I.G. je ikonou amerického rapu. Pochádzal z New Yorku a bol ústrednou postavou tzv. East Coast scény. Prvý album Ready To Die vydal v období, keď hip hopu vládol gangsta štýl zo západnej časti Ameriky. Rivalita medzi oboma scénami sa vyostrila v druhej polovici deväťdesiatych rokov a slovné prestrelky a vyhrážanie vyústili do skutočného boja. A Biggie sa v roku 1997 stal jednou z prvých obetí vojny medzi východným a západným pobrežím. Len niekoľko dní po smrti mu vyšiel druhý album Life After Death, ktorý sa s diamantovým certifikátom stal jedným z komerčne najúspešnejších hiphoppových titulov histórie.

Slávna R&B speváčka Faith Evans sa vydala za Biggieho v roku 1994 a bola priamou účastníčkou konfliktov znepriatelených gangov. Po jeho smrti vydala tribute singel Ill Be Missing You, za ktorý získala Grammy. Teraz sa rozhodla si uctiť pamiatku manžela a veľkého rappera albumom, ktorý je zároveň unikátnym pohľadom na ich vzťah.

The King And I je album duetov. Jeho základom sú doposiaľ nevydané vokály rappera, ktoré v hosťovačkách doplňujú Snoop Dogg, Busta Rhymes, Jadakiss, Styles P, LilCease alebo Homies 112. Vôbec prvýkrát došlo aj na spoluprácu s LilKim. Originálne produkcie dodali DJ Premier, Just Blaze, Salaam Remi, Puff Daddy a ďalší.

Dvadsať rokov po smrti je tu Notorious B.I.G. znovu. Album The King And I vychádza 19. mája 2017, predznamenávajú ho single NYC (feat. Jadakiss) a When We Party (feat. Snoop Dogg).