Gott má videoklip k piesni Země vstává

Autor foto: Miroslav Žebrák

Po ročnej odmlke prijal Karel Gott  pozvanie do vypredanej pražskej O2 Areny, kde uzavrel päťhodinovú hudobnú show Český mejdan roku s Rádiom Impuls svojou piesňou Země vstává, ktorá je jednou z dvoch noviniek na aktuálnom dvojalbume Karel Gott: 40 slavíků. Veľké finále zdvihlo zo stoličiek počas živej premiéry piesne viac ako 18 tisíc divákov. Autormi skladby sú Michal David a Lou Fanánek Hagen. Nádhernú atmosféru vystúpenia zachytáva klip, ktorý bol nakrútený priamo počas koncertu.

Karel Gott o vzniku novej skladby hovorí: „Pesnička je od Michala Davida, ktorý ich pre mňa zložil už niekoľko – Posel dobrých zpráv, Cherchéz la femme alebo To stárnutí zrádné. A pretože nás s Michalom spája priateľstvo a pozná ma, tak mi dokáže napísať pieseň naozaj na mieru a vie aj odhadnúť, kedy s ňou mám vyjsť na scénu. Tak to bolo práve aj pri tej poslednej Země vstává, ktorá krásne opísala moje pocity nádherného návratu na scénu.“

Práve k tejto piesni vznikol nový klip, a to z vystúpenia Karla Gotta v rámci spomínaného koncertu. Záznam sa nakrúcal na 16 kamier počas veľkého finále večera. „Rádio Impuls ma požiadalo, aby som uzavrel koncert sólovo práve touto skladbou,“ prezrádza Karel Gott.