Helenina veľkolepá oslava odkrýva mená prvých gratulantov

Autor foto: Jakub Ludvik, Zdroj foto: Supraphon

Helena Vondráčková, medzinárodne najúspešnejšia česká speváčka populárnej hudby, oslavuje tento rok neuveriteľné sedemdesiate narodeniny. Oslávi ich exkluzívnym megakoncertom, ktorý odohrá v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 21. októbra. Medzi prvými potvrdenými hosťami jej koncertu nechýba ani najjagavejšie meno domácej scény, maestro Karel Gott.

Organizátorka Silvia Nemčovičová: Medzi hosťami, ktorí prídu zablahoželať Helenke na jej koncert nebude chýbať naša najznámejšia a cappella skupina Fragile Braňa Kostku, jej muzikálová kolegyňa Sisa Sklovská, spevák Vašo Patejdl a asi najočakávanejším gratulantom bude Karel Gott, ktorý sa už na koncert a stretnutie s Helenou veľmi teší.

Okrem skvelých hostí bude koncert dopĺňať veľkolepá hudobná i svetelná šou, krásna výpravná scéna a množstvo efektov, ktoré z narodeninového večera urobia nezabudnuteľný zážitok.

V septembri 2016 uplynulo presne 52 rokov od vydania prvej piesne a zároveň veľkého hitu Červená řeka, ktorý odštartoval oslnivú kariéru českej pop hviezdy Heleny Vondráčkovej. Aj po 50. rokoch na scéne sa neustále drží medzi najžiadanejšími speváčkami v Českej a Slovenskej republike. Popri speváckej kariére stihla hrať vo filmoch (Jen ho nechte, ať se bojí, 1977), rozprávkach (Šíleně smutná princezna, 1968) i muzikáloch (Les Miserábles (Bedári), 1992; Cats, 2005; Hello Dolly, 2006). Od 60. rokov neustále vydáva nové štúdiové albumy a výberovky svojich hitov, medzi ktorými zažiarili predovšetkým Růže kvetou dál (1969), A ty se ptáš, co já (1982), či nezabudnuteľná Dlouhá noc a Sladké mámení, ktorými zabodovala po príchode nového milénia 2000.

Vstupenky na megakoncert Helena Vondráčková 70, ktorý sa koná 21. septembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sú v predaji exkluzívne v sieti predpredaj.sk v cenách už od 25€.