Igor Kmeťo verí v mimozemské civilizácie

Igor Kmeťo mladší stretol mimozemšťanku. Teda tak sa mu aspoň javila žena, pre ktorú zložil skladbu Alien. Aj keď Igor naozaj verí na mimozemskú energiu, ktorá ovplyvňuje naše životy, pieseň je o láske. Podľa neho je totiž celý vesmír práve o tomto ušľachtilom cite. Text k piesni mu napísala Celeste Buckingham, ktorá s ním cvičila aj dokonalú anglickú výslovnosť. Hudbu si zložil sám spevák a singel produkoval talentovaný mladý producent z Česka DTonate. Klip k piesni sa nakrúcal v Los Angeles.

Konkrétne s mimozemskými civilizáciami a bytosťami síce nemáme žiadnu skúsenosť, ale verím v ich existenciu. Dokonca si myslím, že umelci a vedci majú vyvinuté špeciálne vnímanie, v rámci ktorého dostávajú informácie zhora. Moja novinka je však – tak ako celý svet – predovšetkým o láske. Je to totiž poslanie nás všetkých, nič iné nie je. Spievam o žene, ktorá je akoby z inej planéty. Dnes sú totiž niektoré ženy umelé a karieristické a ak sa nájde taká, ktorá je sama sebou, je to skoro zázrak. Je akoby z inej planéty, vysvetľuje Igor Kmeťo.

So Celeste sme sa zoznámili ešte v časoch, keď súťažila v Superstar. Vnímal som ju, neskôr sme sa viackrát stretli, no dosiaľ sme nespolupracovali. Keď som zistil, že píše aj texty v angličtine, povedal som si, že to skúsime a bol som rád, že to prijala. Celeste je super baba, dobre sa s ňou komunikuje a je aj muzikálna, čo je pre textára veľmi dobré. Lebo textári, ktorí nevedia spievať, občas strelia riadne vedľa. Celeste je absolútna profíčka. Okrem toho singel so mnou aj skúšala a naučila ma správnu anglickú výslovnosť. Spolupracovať s ňou bola doslova radosť, dodáva Igor Kmeťo.

Spevák stihol k novinke nakrútiť aj videoklip. Vznikol v mekke funky hudby, v Los Angeles, a účinkujú v ňom mladí tanečníci Spunkey SK, Wahe CZ a Igorova dcéra Rebeca Kmeťová, prezývaná Rebis. Všetci traja prezentujú tanečný štýl locking.

V Los Angele som bol už tretíkrát. Prvý raz som toto úžasné mesto navštívil, keď som mal 16 rokov a už vtedy vo mne zanechalo mimoriadne pozitívne spomienky. Vedel som, že sa tam chcem určite ešte vrátiť. Los Angeles je totiž funky mesto, tam tá hudba úplne inak funguje, funky hrá doslova všade a to je skvelé. Chcel som sa aj s ľuďmi na Slovensku podeliť otúto krásnu atmosféru a sprostredkovať im naše pocity, uzatvára Igor Kmeťo.