Já s tebou žít nebudu, zastrája sa Lucia Šoralová

Autor foto: Lenka Hatasová / Zdroj foto: Propaganda House

Lucia Šoralová a hudobníci z kapely Nerez siahli po slávnej piesni Já s tebou žít nebudu a dali jej novú podobu. Speváčka si takto splnila jeden zo svojich snov. Ako sama vraví, skladbu považuje za rodinné striebro a ani sa na jej interpretáciu nemusela nejako osobitne pripravovať. Obľúbenú pesničku totiž pozná spamäti.

Je to taká Nerezácka klasika, rodinné striebro. Milujem túto pesničku. Na koncerte, na ktorý ma pozvali, keď sme ladili našu spoluprácu, som si ju s nimi neplánovane zaspievala bez prípravy a pamätala som si ju lepšie ako nové piesne z môjho repertoáru. Zuzanu Navarovú som mala a stále mám veľmi rada. Chýbajú mi jej piesne, ktoré už nestihla napísať. A to, čo stihla, je pre mňa majákom v mori, vyznala sa Lucia Šoralová.

Lucia sa s Nerezákmi chystá na spoločné turné, kde určite zahrajú aj pieseň Já s tebou žít nebudu. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť aj na ďalšie lahôdky. Program je zložený z troch rovín. Zahráme Luckin repertoár s La Alma, kde sa my pripojíme hrou na gitaru a vokálmi. Potom to budú piesne Nerezu, napríklad Kočky, či Kytička, ktoré kedysi s nami spievala Zuzana Navarová, a potom naše súčasné piesne,“ uzatvára Vít Sázavský.

Lucia Šoralová & La Alma Stara láska Nerez a vy
01.4. Trenčín – Piano club
02.4. Martin – Kino Strojár
03.4. Košice – Historická radnica
24.4. Žilina – Mestské divadlo
25.4. Poprad – Dom kultúry
26.4. Trnava – Kino Hviezda
27.4. Nitra – Nájomná jednotka 210
28.4. Lučenec – Synagóga