Janais má song pre ktorý budete Vianoce milovať

Tak predsa sa to dá! Urobiť vianočnú pieseň, z ktorej cítiť úprimnosť a nie iba komerciu. Speváčka Janais má vianočný song, pre ktorý si najkrajšie sviatky roka zamilujú aj tí, ktorí ich príliš nemusia. Jej slovenská verzia piesne Let It Snow bude hitom Vianoc.

Je tu to obdobie, keď sa otočíme v ktorúkoľvek stranu a do uší sa rúti nejaký čarovný vianočný song plný zvončekov, červenej farby a v mnohých prípadoch i umelo vyskladaných textov a rýmov, pri ktorých platí, že čím gýčovejšie, tým lepšie. Navyše slovenské preklady svetových šlágrov bývajú tak násilné, až to trhá uši, keď nesedia rýmy, a slová poriadne nedávajú zmysel, len aby to bolo čo najvianocnejšie.

A predsa sa to dá urobiť aj citlivo a tak, že aj vianočný skeptik sa začne tešiť na Vianoce. Jedinečnou ukážkou je slovenská verzia hitu Let It Snow, ktorý speváčka Janais naspievala pod názvom Nech sneží. Rýmy sedia, slová dávajú zmysel, žiadne znásilňovanie, text je jemný, ako prvé snehové vločky a Janais to spieva tak, že máte chuť hodiť na olej aspoň jednu kotvičku z kapra. S týmto tento rok prežijem Vianoce.

Najnovším hudobným počinom sympatickej skladateľky, ktorá túto jeseň zahŕňa svojich priaznivcov samými prekvapeniami je slovenská verzia jednej z najslávnejších amerických skladieb Let It Snow. Pieseň prespievalo mnoho svetoznámych umelcov, no najznámejšou je prvá verzia z roku 1959 naspievaná Deanom Martinom, ktorá inšpirovala aj speváčku Janais. Pieseň dostala v jej podaní názov Nech sneží a objavila sa na albume Vianočná Janais, ktorý vyšiel koncom minulého roka. Album sa stretol s veľkým úspechom a za predaj si dokonca vyslúžil Zlatú platňu. „Od prvého momentu ako sme uverejnili ukážky z albumu sme dostávali samé krásne odozvy a ja sa veľmi teším, že bol fanúšikmi tak vrelo prijatý. Okrem tradičných slovenských kolied a troch autorských skladieb, sú na ňom aj moje najobľúbenejšie francúzske a anglické vianočné piesne, takže je to pestrý album. A možno práve preto zaujal,“ hovorí Janais o príjemnom prekvapení, o ktoré sa jej postaral úspech albumu.

Úspech albumu Vianočná Janais so sebou priniesol aj veľký záujem o speváčkine vianočné koncerty. „Vianočné koncerty sú pre mňa vždy veľkou zmenou z môjho tradičného repertoáru na ten pokojný vianočný a veľmi sa na to každý rok teším. Atmosféra na námestiach a v kostoloch je neopísateľne čarovná, vychutnávam si každú pieseň, každú minútku. Je to najmä o posolstve lásky a pokoja, ktoré takto cez piesne ľuďom prinášame.“ Záujem o speváčkine vianočné koncerty neustále stúpa, z čoho má obrovskú radosť. Tento rok sa preto rozhodla usporiadať špeciálny veľký vianočný koncert v bratislavskom kostole Klarisky. Ten sa uskutoční v stredu 14. decembra a pozvanie naň prijali hudobní hostia Peter Bažík a Anabela Mollová.

Termíny koncertov:
27.11. Čierna voda
01.12. Košice, Výmenníky
02.12. Humenné, Nostalgia music pub
03.12. Púchov, pešia zóna
04.12. Levoča, Historická radnica
10.12. Karlova Ves, Vianočné trhy v Kameli
10.12. Madunice, Jarmok dobrej vôle
14.12. Vianočná Janais v Klariskách
16.12. Malacky, Vianočné trhy
18.12. Dubnica nad Váhom, Kaštieľ