John Wolfhooker: EP 626

John Wolfhooker sú asi najvýraznejšou kapelou na českej rockovej a metalovej scéne. Je to aj vďaka tomu, že sa neboja experimentovať s hranicami rockových žánrov. Na ich novej EP s názvom 626 poslucháči nájdue nostalgickú pop-punkovú poctu kapelám ich detstva 1999, štýlom a dosiaľ najtvrdší singel Inferno, ich prvý tohtoročný singel Singularity a energickú skladbu Feel It, ktorá pôvodne nikdy nemala vyjsť.

Dve zo zmienených skladieb už vyšli začiatkom roka ako single. Konkrétne Singularity ako prvý a potom Inferno ako upozornenie na stále aktuálnu tému drastického zachádzania so zvieratami v potravinárskom priemysle. Jednou z noviniek je skladba 1999, ktorá sa vymyká všetkému, na čo sú poslucháči Wolfhookerov zvyknutí. Na rozdiel od singla Inferno, ktorý bol experimentom s čo najtvrdším zvukom, je 1999 experimentom veľmi odlišným. Ide o tribute pop-punkovým kapelám ku koncu deväťdesiatok a vtedajšej hudbe, na ktorej sme vyrástli, vysvetľuje kapela.

Ďalšou novinkou je Feel It, ktorá vznikla v rovnakej dobe, ako minuloročný úspešný singel Tidal WaveBenom Cristovaom. Skladba sa odsunula na neurčito a pôvodne nebol plán sa k nej vracať. Vďaka rozmanitosti 626, ale našťastie našla svoje uplatnenie. Hlavná fráza Feel It vznikla vďaka podobnosti so slovom výlet, pretože gitarista Rony v období vzniku dlho a pravidelne presvedčoval zbytok kapely, aby išli spoločne na výlet do Chorvatska. Na výlet sa doposiaľ nešlo a Rony pokračuje vo svojom snažení.