Kamarát v nostalgickom šate

Bratislavská kapela Bufet prichádza do nového roka s novým singlom Kamarát. Skladba nadobudla prvotné znenie ešte počas nahrávania debutového albumu, na samotný komplet sa však nedostala.

Popravde sme základ piesne nahrali už dávno, pradávno predtým, ešte v lete 2019 v Bratislave, keď mal Tomáš zriadené štúdio v Starej cvernovke, vtedy to bola len taká orientačná gitara a spev. No a medzitým sme my s Bufetom dokončovali náš debutový album Petra, Naďa, deti, Tomáš Gregor nahrával svoj druhý album Zlatý chlap a potom do toho prišlo sťahovanie, aj nejaká nová generácia sa narodila, kadejaké iné povinnosti a nutnosti a následne zas covid, čiže nejak nebol čas poriadne to dokončiť. Finálne sme to doklepli vlastne až teraz, kedy náš Kamarát získal konečnú podobu, rekapituluje spevák Ján Hurtík.

Novinkou sa kapela Bufet pripomína a zároveň sa singel nesie v duchu predzvesti nového albumu, ktorý by mal priniesť zemitejšie a rock’n’rollovejšie tóny. Na prvý pohľad je singel odlišný aj od celkovej predchádzajúcej tvorby kapely Bufet. To vyplynulo z okolností, nálady a celkového feelingu, že je to posadené v takom pokojnejšom tempe a možno aj z môjho pohľadu taký návrat k folkovým začiatkom mojej hudobnej kariéry, ak sa to tak dá nazvať, s úsmevom prezrádza Ján Hurtík.