Kapela Instinct predstavuje klip plný emócií

Už nikdy to nebude ako predtým. Z rádií stále znejú ich piesne Na život a na smrť a Medzitým, no skupina, ktorú si vybral Elán ako predskokana na svoje minuloročné turné, už prichádza s novým singlom z pripravovaného debutového albumu.

Kapela sa rozhodla po posledných dvoch energických singloch trochu spomaliť a prináša videoklip plný emócií s textom, ktorý poslucháča zaručene osloví aj prinúti zamyslieť sa. Jeho autorom je Ján Miľovčík, ktorý píše pre kapelu najviac textov a spolupracuje s ňou od jej úplného začiatku.

Hlavnú úlohu vo videoklipe si zahrala krasokorčuliarka Sarah Rychlíková, ktorá v ňom predviedla svoj veľký talent. Má len 18 rokov, ale už teraz sa môže okrem iných úspechov pochváliť aj druhým a tretím miestom na majstrovstvách Českej republiky v synchronizovanom korčuľovaní.

Autorom videoklipu je český režisér Ondřej Kudyn, s námetom prišiel spevák Lukáš. Pod hudbu sa podpísal gitarista Miro a v prešovskom štúdiu ju chlapci doladili spoločne pod taktovkou producenta Randyho Gnepu.

Nielen vďaka energickým a melodickým piesňam, ale hlavne aj vďaka bezprostrednosti speváka Lukáša sa kapela minulý rok stala miláčikom publika na koncertoch turné s kapelou Elán. Ľudia nám po každom koncerte písali a ďakovali, že sme boli po dlhom čase predkapela, ktorá ich skutočne zaujala. Veľmi nás to potešilo, spomínajú chlapci.

Kapelu Instinct tvoria dvaja Slováci, spevák Lukáš Ciho a gitarista Miro Maršík a dvaja Česi, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka. Kapela vznikla v Prahe a v novembri oslávila svoje piate výročie. Minulý rok boli oba ich single medzi TOP 15 najhranejšími domácimi skladbami v slovenských rádiách. Už toto leto vydajú svoj debutový album.