Karin Ann konečne vniesla do slovenského šoubiznisu hviezdny vietor

Začiatkom septembra sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie českých hudobných ocenení Žebřík. V kategórii Objav roka zabodovala slovenská speváčka Karin Ann, ktorej hudba si získava obrovskú pozornosť za hranicami Slovenska.

Je pre mňa pocta byť ocenená v spoločnosti množstva skvelých, legendárnych umelcov. Milé prekvapenie bolo už, keď som sa pred pár mesiacmi dozvedela o tom, že som nominovaná. Vážim si každý jeden hlas a som rada za pozitívnu odozvu na moju hudbu. Dúfam, že aj nové projekty, ktoré pripravujem, sa budú páčiť, vyjadrila sa Karin Ann na margo svojho najnovšieho úspechu v podobe ocenenia Žebřík. Ako prezradila, na slávnostné odovzdávanie cien priletela do Českej republiky z Veľkej Británie, kde krátko predtým vystúpila na festivale Reading Leeds v britských mestách Reading a Leeds.

Karin Ann v týchto dňoch pracuje na svojom druhom EP, ktoré plánuje vydať začiatkom budúceho roka. V závere júla vydala prvú ochutnávku z pripravovaného kompletu – singel in company. Novinka  sa okamžite po vydaní dostala do svetového playlistu Spotify Equal Global, vďaka čomu Spotify propagoval Karin Ann na svojom digitálnom billboarde priamo na newyorskom námestí Times Square. Prestížne umiestnenie na obrazovke Spotify na najrušnejšom námestí sveta Karin získala historicky ako prvá slovenská umelkyňa.

V aktuálnom singli in company speváčka spieva o tom, aký osamelý a uväznený sa človek môže cítiť vo svojej vlastnej hlave, nehľadiac na to, či je sám alebo v miestnosti plnej ľudí. Autorkou piesne je Karin Ann, o hudobnú produkciu sa postaral Tomi Popovič a mixáž mal na starosti americký zvukový inžinier a viacnásobný držiteľ ocenenia Grammy Tony Maserati (Beyonce, Lady Gaga, The Black Eyed Peas).

Karin Ann je 19 – ročná slovenská umelkyňa, ktorej hudba je charakteristická spoločensky vysoko-aktuálnymi a často tabuizovanými témami. Svojou hudobnou tvorbou a odvahou otvárať dôležité témy zaujala mienkotvorné médiá ako The New York Times, MTV, Noctis, Bild, Wonderland či 1883, ktoré ju označujú za vychádzajúcu slovenskú  pop star Generácie Z. Prvý rok na hudobnej scéne symbolicky uzavrela v máji 2021 vydaním debutového EP lonely together. Vzápätí absolvovala úspešné dvojmesačné turné s poľskou hviezdou Sanah, počas ktorého vyvolala rozruch v celom Poľsku, keď v tamojšej striktne konzervatívnej národnej televízii TVP2 v priamom prenose verejne podporila LGBT+ komunitu odetá do dúhovej vlajky. Následne sa 24. júla stala súčasťou programu slovenského podujatia Pride 2021 a vystúpila tiež naživo 14. augusta na podujatí Pride 2021 v poľskom Krakove.